Ілько Лемко, Хранитель Львівських старожитностей, продовжує гортати сторінки історії міста Лева.
Ілько Лемко, Хранитель Львівських старожитностей, продовжує гортати сторінки історії міста Лева.
Одним із факторів, що зробили Львів неповторним містом, був його мультикультурний та багатонаціональний колорит, коли в рамках єдиного урбаністичного простору співістнували й взаємно впливали одна на одну різні етнічні групи й спільноти. Саме про це він і розповідає в своєму новому есеї.
“Поняття нації в нашому сучасному розумінні з’явилося в новітню добу в першій половині XIX століття у зв’язку з поширенням модерного націоналізму і зародків сучасної моделі національної держави. А термін «католицька нація» стосовно епохи середньовіччя і нового часу у Львові стосується виключно конфесійної, стисло римо-католицької приналежності різних народів, головно німців, італійців та поляків.
Львів ще від часів руських королів і князів ставав містом багатонаціональним, що було передовсім наслідком його геополітичного розташування і ключової ролі у міжнародній торгівлі. Хроніст Львова Бартоломей Зиморович (на головному фото) відзначав: «Велика частина цієї юрби, позбавленої батьківщини, з вільних міст і колоній своїх, із цілого, врешті, світу постікалася. Одних сюди привела амбіція, других необхідність громадського обов’язку, інших жадоба розкоші, пошуки багатого та вигідного місця служби, ще інших прагнення до вільних студій; когось притягнула дружба, когось працелюбність». … “