Історичні суперечки…
Нещодавно в одному з проектів «Європейська правда» було опубліковане цікаве інтерв’ю колишнього голови Українського інституту національної пам’яті, чинного народного депутата України Володимира В’ятровича.
Маючи не однозначне відношення до діяльності Пана Володимира на попередній посаді і до деяких його ідеологічних пріоритетів, тим не менше вважаю багато з висловлених в доданому інтерв’ю думок та оцінок надзвичайно актуальними і слушними…
Приймаючи до уваги що останнім часом деякі сили в Польщі, не зважаючи на триваючу повномасштабну війну України з спільним історичним ворогом наших народів – росією, пробують педалювати складні питання спільної історії поляків і українців, вважаю за доцільне звернути увагу компетентних і вдумливих колег, друзів і читачів на вказане інтерв’ю Володимира В’ятровича.
Тим паче, що чинний мораторій української влади на проведення відповідних пошукових робіт в Україні, як на мене, не сприяє покращенню і розвитку наших двосторонніх відносин з стратегічним партнером Польщею.
Рекомендую. Polecam do lectury:
Опис до відео:
Україна не стане членом ЄС, поки не залагодить історичні суперечки із Польщею, а насамперед – не зніме заборону на ексгумації поляків, загиблих під час «Волинської різанини» 1943 року.
Такі заяви вже повернулася у риторику польських урядовців. Ця «могильна» проблема у відносинах України та Польща розпочалася у 2017 році і досі отруює відносини двох країн. Заборона на пошукові роботи дає Варшаві підстави звинувачувати українську владу у «нехристиянській поведінці», а польські ультраправі політики вимагають від влади зробити скасування мораторію умовою продовження військової допомоги Києву. Звідки взагалі виникла ця проблема? Чим керувалися у Києві, запровадивши цю заборону? Чому сім років поспіль дві країни не можуть її вирішити? Чому безсилим виявились навіть президенти Володимир Зеленський та Анджей Дуда?
На цю тему «Європейська правда» поспілкувалася із народним депутатом Володимиром В’ятровичем. Саме він у 2017 році на посаді голови Українського інституту національної пам’яті став ініціатором цієї заборони. Чи вважає він тепер цей крок помилковим? І куди ця криза може завести Україну та Польщу? І чому бездіяльність української влади вже привела до посилення вимог Польщі – заборонити «ідеологію та символіку» УПА? Пояснюють Володимир В’ятрович та Юрій Панченко, “Європейська правда”.