Лжепацифісти критикують Польщу, Україну, США і виправдовують Росію

Лжепацифісти критикують Польщу, Україну, США і виправдовують Росію

“Як так виходить, що всі навколо провокують, підштовхують до війни та ескалації конфлікту, і лише бідна росія постійно піддається провокаціям і не має іншого вибору, окрім як відповідати силою. Польський інтернет заполонили антивоєнні пацифісти, які критикують США і Польщу за підтримку України в її захисті від росії” – про це пише Конрад Верніцький – польський журналіст, працівник i публіцист „Tygodnika Solidarność” та порталу Tysol.pl. в своїй статті.

Схвалення використання Україною американських ракет для нападу на цілі на російській території викликало сплеск «антивоєнних» акаунтів, які нібито переймаються долею Польщі. Їхні користувачі пророкують нам ядерне знищення від спровакованої росії, яка помститься Польщі. Але чому саме Польщі, якщо йдеться про американські ракети, якими користуються українці? Де ми в цьому пазлі? Адже це нібито не наша війна?

Дивно, але російські ракети, що падають прямо біля нашого кордону, їх не хвилюють. Бомбардування всієї території України для цієї групи коментаторів є чимось очевидним і природним. Але вже пропорційна відповідь Києва американськими ракетами є, на їхню думку, ескалацією.

Вся ця аргументація змушує замислитися, чи дійсно ми маємо справу з думками реальних людей, чи, можливо, з масованою кампанією фіктивних акаунтів, керованою працівниками російських троль-ферм. На жаль, трапляється, що страшилки про війну знаходять сприятливий ґрунт і людей, які вірять цим аргументам.

Пам’ятаймо: саме росія спричинила війну, саме росія є агресором, і саме росія є єдиною державою, яка ескалує агресію та конфлікт. Якби не дії рф, війни не було б, і Україна має право вирішувати за себе як вільна держава, в чому їй намагаються відмовити антивоєнні та відверто антиукраїнські акаунти в соціальних мережах.

А що думають про ситуацію самі українці?

Боятися пропагандистського інструменту росії

Про це я запитав Анатолія Курносова, виконавчого директора громадської організації «Коло європейського діалогу», аналітика Центру політичних студій «Доктрина» та експерта Україно-польської медіаплатформи.

Росія використовує страх від самого початку повномасштабної війни. І саме страх завадив передати Україні необхідну на той час кількість озброєння – передусім танків, далекобійної артилерії та авіації навесні і восени 2022 року, коли це могло фактично вирішити результат війни на користь України. Відтоді російські політики погрожували ядерною атакою, Караганов погрожував завдати удару по Познані. Нічого подібного не сталося після перетину так званих червоних ліній, які малюють у кремлівських кабінетах. Нічого не сталося після поступового постачання в Україну HIMARS, LEOPARDS і F-16; нічого не станеться і зараз. Міф про російську ядерну зброю залишається єдиним міфом після непереможності російської армії. Всі інші вже розвінчані українською армією, зокрема і наслідки застосування західної зброї. І Третя світова війна обов’язково почнеться, якщо Україна програє і росія та її союзники зрозуміють, що можуть витирати чоботи об Захід.

– вважає Анатолій Курносов, експерт з польсько-українських відносин.

Однак ядерна загроза з боку росії виглядає реальною. Можливо, навіть не стільки для західних країн, скільки для самої України. Як українці реагують на загрозу ескалації, і чи можна взагалі з їхньої точки зору говорити про страх перед російським гнівом, коли вся Україна вже понад два роки піддається бомбардуванням? Коментар Анни Стожко, Віцепрезидента Товариства польсько-українського примирення, буде гарною відповіддю на це питання.

Ракети ATACMS, можливо, будуть вражати цілі на території росії на обмеженій відстані, але поки люди задаються питанням, чи є це ескалацією конфлікту, Україна черговий день в жалобі. Ракети падали на Запоріжжя, Суми, Одесу, а моя сім’я зараз сидить у холодному підвалі будинку в Запоріжжі. Про що тут думати? МЗС Польщі добре нагадав, що путін розуміє лише мову сили. Боляче навіть просто коментувати цю ситуацію. Ми хочемо реальних дій і швидкої реакції.

– каже Анна Стожко.

Висновки

Можливість застосування Україною ракет дальнього радіусу дії не стане переломним моментом у цій війні, але серйозно послабить військові можливості росіян, які будуть змушені вивести свої логістичні центри за межі досяжності ракет, а також посилити протиповітряну оборону на своїй території, за рахунок лінії фронту.

Польща не має безпосереднього відношення до цієї справи, тому залякування акціями відплати, спрямованими саме на нашу країну, виглядають навряд чи логічними. З іншого боку, багато про що говорить те, що цей крок американської адміністрації дуже розлютив Кремль, який вирішив вплинути на громадську думку в Польщі. Перш за все, налаштувати її проти рішення США, заявивши, що наш союзник штовхає нас на війну.

Сотні анонімних акаунтів у соціальних мережах намагаються зіставити польське суспільство з США, з Україною, виправдовуючи при цьому можливу російську агресію.

Кожен може зробити власні висновки.

Автор: Конрад Верніцький

Переклад з польської Анни Стожко

Анна Стожко

Шеф-редактор UPMP, журналіст проєкту StopLie, ведуча програми "Філософія особистості з Анною Стожко". Член Спілки польських журналістів. Директор Представництва Омбудсмана України в Польщі. Віцепрезидент Товариства "Польсько-українське примирення". Директор Міжнародної Амбасади Жінок-Підприємиць в Києві.