Ніякі «державні кіберцентри», реєстри чи круглі столи не захистять Вас у кіберпросторі краще, ніж Ви самі

Ніякі «державні кіберцентри», реєстри чи круглі столи не захистять Вас у кіберпросторі краще, ніж Ви самі

Ніякі «державні кіберцентри», реєстри чи круглі столи не захистять Вас у кіберпросторі краще, ніж Ви самі.
Тому пропоную пройти мій власний курс з кібер-само-захисту, який так і називається «Особистий кіберзахист»: https://cutt.ly/2e1Zg9zS
Кажуть, начебто подібних курсів існує багато.
Але проблема в тому, що людині неможливо зрозуміти – чи можна тим курсам довіряти. Що за люди там викладають, чи вони взагалі фахівці чи наймані актори, а може сам курс написаний напівграмотними SMM-блазнями, які ще вчора просторікували «роль кібербезпеки перебільшена».

У моєму випадку все прозоро: я відомий публічний експерт з кібербезпеки, займаюся цією справою з 2000 року. І маю у цій професії деякі досягнення: створював перший у країні кібер-підрозділ в СБУ, заснував CERT-UA, працював на керівних посадах у приватних українських та міжнародних кібер-компаніях. Детальна біографія та професійні досягнення доступні на сторінці курсу.

Своїми знаннями та досвідом я намагаюся ділитися з українцями, багато пишу про кібербезпеку у соцмережах, часто коментую кібер-події популярним блогерам, онлайн-виданням, на телеканалах, радіостанціях, у медіа. Бо ж люди потребують фахових роз’яснень того, що відбувається у кібер-світі.

Одразу дисклеймер: після проходження мого курсу Ви не станете фахівцем з кібербезпеки, це щоб без ілюзій.
Але станете значно менше хвилюватися щодо можливості хаку твого девайса, угону акаунту, розводу на гроші, інших поширених небезпек в Інтернеті. Звісно, за умови практичного застосування отриманих знань у реальному житті.

Складається курс із шести занять, плюс-мінус півгодини кожне.
Розказую повільно, без поспіху. Нічого зайвого, максимально концентровано. З прикладами та демонстраціями, інколи трохи з жартами.
Щотижня проводжу зі слухачами живий вебінар, на якому відповідаю на незрозумілі питання, а також говоримо взагалі про будь-які події кібербезпеки.

Загалом курс розрахований на звичайного, пересічного громадянина. На того, хто хоче знати більше про самозахист у кіберпросторі – незалежно від віку, статі, професії чи соціального статусу.
На жаль, платформа курсу не пропонує українську мову інтерфейсу, з найбільш зрозумілих мов – доступні лише російська та англійська. Мабуть тому, що україномовних курсів загалом в Інтернеті значно менше, ніж російськомовних.
І це ще одна причина підтримати україномовний контент.

Тому ще раз запрошую на мій курс «Особистий кіберзахист» на платформі Udemy: https://cutt.ly/2e1Zg9zS
До зустрічі.

Костянтин Корсун

Голова Ради Громадської організації Українська група інформаційної безпеки, директор компанії з кібербезпеки Berezha Security.