Після війни, між Києвом та країнами Європи буде “жорстка боротьба” за біженців
Деякі країни Євросоюзу, куди після початку війни тікали українські біженці, зацікавлені в тому, щоб вони там залишились та влаштувались на роботу.
Таку думку в етері Еспресо висловив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник
Він заявив, що в переліку зацікавлених країн є Польща, Чехія та Німеччина.
“Німеччина, Польща, Чехія зацікавлені в тому, аби українці там залишалися. Бо українці – це не тільки утриманці, вони в першу чергу шукають для себе роботу, у них там є діти, котрі навчаються і котрі можуть потенційно стати членами суспільств тих країн, де вони знаходяться. І зрозуміло, що ліпше для країн, як це не прикро для нас звучить, ліпше для Німеччини чи Польщі залучати до себе українців, аніж залучати сирійців, чи залучати мешканців, наприклад, азійських”, – сказав він.
Він заявив, що після закінчення війни між Євросоюзом та Києвом буде йти “жорстка боротьба” за тих громадян, які виїхали після початку війни.
“Тому, що у них, так само як і в Україні, вирує демографічна криза, їм просто не вистачає робочих рук, їм не вистачає навіть споживачів товарів та послуг, котрі виробляються в цих країнах. Тому після закінчення військових дій у нас буде жорстка конкурентна боротьба за наших співгромадян, котрих будуть місцеві уряди таких країн, як Німеччина, Польща та Чехія залишити в себе, а нам буде потрібно зробити все, аби українці повернулися на батьківщину”, – зауважив експерт.