Якісне документування злочинів проти людяності – є гарантом кримінальної відповідальності російських злочинців
У середу, 18 грудня, за ініціативи Кримськотатарський Ресурсний Центр, за сприяння Департаменту міжнародного співробітництва Офісу Генерального прокурора та підтримки Міжнародний фонд “Відродження” було проведено воркшоп для працівників правоохоронних органів, в ході якого учасники обговорили шляхи співпраці правоохоронних органів та недержавного сектору з питань ефективного документування воєнних злочинів та порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях України.
Кримськотатарський Ресурсний Центр презентував Реєстр воєнних злочинів, злочинів проти людяності та порушень прав людини.
Під час заходу представники силових структур активно обговорили проблемні питання координації протидії міжнародній злочинності, ефективного документування воєнних злочинів та порушень прав людини на окупованих територіях України, отримання експертних висновків та використання наукових досліджень, інших аспектів практичної діяльності.
Працівники ознайомилися з досягненнями науковців та результатами досліджень, які мають покращити документування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та порушень прав людини, вчинених росією в Україні.
Залучені експерти поділилися власними напрацюваннями у цій сфері, а також обмінялися думками із прокурорами, які безпосередньо займаються процесуальним керівництвом у кримінальних провадженнях щодо воєнних злочинів.
Учасники заходу із особливою зацікавленістю ознайомилися з Реєстром воєнних злочинів, злочинів проти людяності та порушень прав людини, розробленого Кримськотатарським Ресурсним Центром.
У рамках цього воркшопу спікерами виступили експерти Кримськотатарського Ресурсного Центру і Стратегічного Форуму «Майбутнє Криму», серед яких:
– Ігор Крайнов – заслужений діяч науки та техніки України, д.т.н., професор, головний науковий співробітник лабораторії інженерно-технічних та військових досліджень ННЦ «ІСЕ ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса»;
– Костянтин Захаренко – д.п.н., професор кафедри політичної психології та міжнародних відносин, адвокат;
– Анастасія Антонюк – к.ю.н, доцент, завідувач відділу політико-правового аналізу процесів деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Науково-дослідного центру «Інститут сімейної і молодіжної політики імені О. Яременка» УДУ ім. М. Драгоманова;
– Liudmyla Korotkykh – юристка Кримськотатарського Ресурсного Центру;
– Олександр Позняк – адвокат, юрист, експерт Кримськотатарського Ресурсного Центру;
– Borys Babin – д.ю.н, професор, адвокат, юрист, експерт Кримськотатарського Ресурсного Центру.
Основними темами воркшопу були:
– Особливості здійснення судово-технічної експертизи у кримінальних провадженнях про злочини проти довкілля.
– Координація міжнародних зусиль з покарання агресора за міжнародні злочини, вчинені у зв’язку з тимчасовою окупацією АРК та м. Севастополя.
– Роль науковців та експертних установ у документуванні воєнних та інших міжнародних злочинів, вчинених представниками рф в Україні, а також фіксації порушень прав людини, пов’язаних зі збройною агресією рф.
– Презентація Реєстру воєнних злочинів, злочинів проти людяності та порушень прав людини, розробленого Кримськотатарським Ресурсним Центром.
– Документування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та порушень прав людини вчинених росією в Україні: проблеми та перспективи розслідування.
Реєстр є важливим інструментом для документування порушень прав людини, військових злочинів та злочинів проти людяності, спрямованим на систематизацію даних та ефективне використання їх у розслідуваннях компетентними органами України.
Своїми враженнями поділилися прокурори, які повідомили, що вперше брали участь у заході такого формату, де кожен міг поділитись своїм досвідом.