Заклади позашкільної освіти: Виховання людини – патріота – особистості

Заклади позашкільної освіти: Виховання людини – патріота – особистості

24.02.2025р. у день 3-х роковин повномасштабної війни рф проти України на запрошення Центру позашкільної роботи Святошинського району міста Києва брала участь у вечері пам’яті «Ми були, є і будемо».
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих воїнів України, згадали всіх педагогів та вихованців Центр позашкільної роботи Святошинського району міста Києва, які сьогодні захищають Україну.
Серед учнів закладу вихованець мого гуртка «Початкове технічне моделювання» – Станіслав Черниш, який загинув, рятуючи пораненого побратима, і Указом Президента України нагороджений Орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.
Станіслав народився у 1991 році – Рік Незалежності України.
На заняття у гурток «Початкове технічне моделювання» Центр позашкільної роботи Святошинського району міста Києва, де я працювала педагогом і проводила дисертаційне дослідження, прийшов навчатися наприкінці 90-х рр.
Символічно, що саме в Музеї заводу «Антонов» ми вручали йому посвідчення вихованця гуртка «Початкове технічне моделювання».
Розумний, активний, талановитий хлопчик з пронизливим поглядом.
На вечорі пам’яті була мама Героя Тетяна Сергіївна, яка завжди підтримувала сина і була поряд з нами педагогами.
Українці – неймовірна нація.
І дуже важливо, що є позашкільна освіта, яка забезпечує виховання людини – патріота – особистості.
Центр позашкільної роботи Святошинського району міста Києва – для мене особиста історія, особливий заклад позашкільної освіти.
Саме у ньому навчалася у дитинстві, а потім після здобуття вищої педагогічної освіти в УДУ імені Михайла Драгоманова, в Центрі позашкільної роботи Святошинського району міста Києва була прийнята на посаду керівника гуртка.
Останнім часом, переглядаючи та розміщуючи робочі фотомиттєвості з минулого, збагнула, що діти на фото – це вже дорослі люди.
Адже коли почала працювати педагогом мені було 22 роки, то різниця з учнями становила – 10-15 років. Відповідно моїм учням зараз – 30-40 років.
Відтоді ж, коли почали активно розвивати систему позашкільної освіти в України й реалізовувати право кожної дитини на навчання у закладах позашкільної освіти – це молоді люди, яким зараз 20-30 років.
Для педагога або того, хто пов’язаний з освітою завжди вагомим результатом твоєї педагогічної діяльності є якими людьми стали твої учні, як склалася їх доля.
Це важливо, адже результати освіти ми бачимо не відразу – лише через певний проміжок часу, коли те, чому ти навчав, виховував, розвивав – сіяв розумне, добре, вічне – вже має своє втілення.
Світла пам’ять Героям!
Слава Силам оборони і безпеки України!
Слава Україні!
Олена Биковська

Президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти (IAASE), голова Громадської ради при Державній службі якості освіти України, завідувач кафедри позашкільної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України