Краківська багатокультурна школа
http://monitor-press.info/images/INFO/2017/02feb/13/krakow.jpg

Краківська багатокультурна школа

Діти та молодь шкільного віку, які переїжджають із батьками, мають навчатись та ходити до школи, а знайти себе в новій реальності та в новій системі освіти для молодих людей дуже часто є важким випробовуванням, зокрема, з огляду на мовний та культурний бар’єри. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на газету “Наш Вибір”.

Іноземці часто обирають для проживання місто Краків. Сюди також часто повертаються польські родини, які мешкали якийсь час за кордоном. Діти та молодь шкільного віку, які переїжджають із батьками, мають обов’язок навчатись та ходити до школи, а знайти себе в новій реальності та в новій системі освіти для молодих людей дуже часто є важким випробовуванням, зокрема, з огляду на мовний та культурний бар’єри.

Помічаючи це, Об’єднання загальноосвітніх шкіл № 18 у Кракові (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 18 w Krakowie), до складу якого входить загальноосвітній ліцей, гімназія та початкова школа, приготувало спеціальну освітню пропозицію для учнів із досвідом міграції. Тут на даний момент успішно проводяться заняття з польської мови як мови освіти, під час яких можна зануритись у польську культуру та які покликані сприяти процесу адаптації до нового оточення.

Учні, які не знають польської мови, або які знають його на рівні недостатньому для того, щоби брати участь у дидактичному процесі на лекціях, — для педагогів це виклик. Тому шкільний рік 2017–2018 у ZSO №18 є роком навчання у сфері методичних та міжкультурних компетенцій. Вчителі вдосконалюють свої вміння: беруть участь у конференціях, тренінгах, заняттях, як на території школи, так і поза її межами. У школі працюють вчителі, які готові навчати польської мови як другої та іноземної, а бібліотека містить усі необхідні дидактичні матеріали для такого виду занять. Серед вчителів було обрано методичного порадника до справ багатокультурності. Спеціаліст із величезним досвідом навчання польської мови як іноземної та роботи в багатокультурному середовищі допомагає акліматизуватись та долати мовні бар’єри учням як цієї школи, так і інших шкіл; організовує й реалізовує заняття для вчителів; співпрацює з громадськими організаціями та академічними середовищами.

Об’єднання загальноосвітніх шкіл № 18 у 2018–2019 шкільному році буде проводити набір для дітей і молоді, як серед дітей, які не є громадянами Польщі, так і серед дітей, які є громадянами й повертаються у країну після тривалого перебування за кордоном, де вони навчались в інших системах освіти.

Під опікою висококваліфікованих працівників будуть проводитись заняття в початковій школі в першому та сьомому класах та третьому класі гімназії. Загальноосвітній ліцей пропонує освіту від першого до третього класу. Усі учні школи будуть мати також заняття з англійської мови та додаткової іноземної мови (на вибір французька чи німецька).

Ознайомитись із детальною освітньою пропозицією можна на сторінці: zso18.krakow.pl

Аби діти й молодь могли скористатись освітньою пропозицією школи й отримати допомогу у сфері освіти, виховання та опіки, батьки або юридичні опікуни повинні зголоситись до секретаріату школу. Секретаріат пропонує професійну допомогу під час запису учня до школи. Допомагає заповнити заявку та надасть усю необхідну інформацію.

До заявки належить додати документи, у випадку іноземців перекладені польською мовою присяглим перекладачем:

  • ксерокопію документу, що підтверджує особу (паспорт) — дані учня записуються у формі, яку містить документ (документ не треба перекладати);
  • свідоцтво про народження
  • свідоцтво або інший документ, що підтверджує закінчення за кордоном школи або певного освітнього етапу, або свідоцтво чи інший документ, виданий закордонною школою, що підтверджує, що учень відвідував школу за кордоном, у якому вказано клас або освітній етап.
  • підтвердження місце проживання учня на території Польщі.Приймаючи рішення про прийняття учня до конкретного класу, у школі беруть до уваги, зокрема, вік учня, закінчений освітній етап у попередній країні проживання та спеціальні освітні потреби, що виникають із ситуації міграції.Учні, які не знають польської мови, або які слабо знають польську мову будуть брати участь у додатковий уроках (не менше ніж 2 години на тиждень), а визначену викладачами різницю в програмних предметах будуть відпрацьовуватись під час безплатних занять.

    Школа готова до створення так званих підготовчих відділів, де в малих групах учні інтенсивно будуть вивчати польську мову й лише після освоєння підстав будуть включатись до загальнодоступних відділів. У 1–3 класі школи початкової (перший етап освіти) реалізація освітньої програми буде опиратись на найновіших матеріалах, що опрацьовані в межах проекту Міністерства національної освіти Фондом підтримки польської мови та культури та мови ім М. Рея, які є доступними для учнів і викладачів на сторінці fundacjareja.eu/w-polskiej-szkole/.