Польща — «оаза стабільності»: Туск анонсує рік турбоприскорення та мільярдні інвестиції
Польща входить до числа економічних лідерів Європи й готується до безпрецедентного прискорення у 2026 році, пише Польське радіо.
Польща є одним із економічних лідерів Європи, — заявив прем’єр-міністр Дональд Туск під час конференції «Польща — Рік Прискорення». Глава уряду наголосив, що це підтверджують економічні дані.
— Ключем, звісно, є факти — беззаперечні цифри. Саме на їхній основі я демонструю цей, як дехто сказав би, зухвалий оптимізм. Але я глибоко вірю, що це ще не наше останнє слово і що Польща покаже також у 2026 році безпрецедентне прискорення — і те, як воно позначиться на стані польської економіки, житті польських родин та матеріальному становищі кожного польського громадянина і громадянки.
Польща стала оазою стабільності та зростання, попри геостратегічну невизначеність і інші події, — додав Дональд Туск. Він зазначив, що інші країни помічають потенціал Польщі, коментуючи відео, які публікуються в соціальних мережах і показують Польщу як найкраще місце для життя:
— Це не наша продукція. Це десятки, сотні відео, які висловлюють захоплення. І, звісно, їх створюють люди з-за меж Польщі. Ці відео показують Польщу чистою, безпечною, з добре функціонуючим самоврядуванням і ефективними державними інституціями суспільного життя. І це захоплення має справді глибокий сенс. Польща стає по-справжньому європейською — тим, що для нас було вершиною мрій. Вона стає найкращим місцем для життя. Найкращим місцем для життя.
Прем’єр також нагадав, що за попередніми прогнозами економічне зростання у 2025 році становитиме 3,6 відсотка.
На додаток, Дональд Туск зауважив, що не було б програми SAFE, якби в Європі не було переконання, що польська економіка перебуває в надійних руках.
17 лютого держави-члени Європейського Союзу остаточно затвердили польський інвестиційний план у межах оборонної програми SAFE. До списку, поданого Польщею, увійшло 139 проєктів. Загалом Польща має отримати майже 44 мільярди євро, тобто приблизно 180 мільярдів злотих, у вигляді пільгових кредитів, призначених для закупівлі військової техніки.
Конференція в осідку Варшавської фондової біржі відсилала до заходу 10 лютого минулого року, коли було представлено економічний план на 2025 рік — 700 мільярдів злотих на інвестиції та пакет дерегуляції.
IAR/Т.А.