У Люблін приїхало 20 дітей з України, котрі втратили на війні своїх батьків
Зустріч, яка має велике значення для обох народів. Громадяни Польщі та України спільно співали пісні та колядки українською мовою у Любліні. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.
На площі Локєтка у Любліні лунали українські пісні та колядки. Кожна подібна зустріч та взаємне знайомство має набагато більше значення, ніж вчинки політиків.
Діти з чотирьох областей України – Київської, Львівської, Рівненської та Волинської – приїхали на декілька днів до Любліна. У різдвяній шопці, встановленій перед люблінською адміністрацією, 27 грудня українські діти виконували пісні та колядки українською мовою.
Захід зорганізувала для них Люблінська архідієцезія, підтримав дітей також мер Любліна Кшиштоф Жук. Солодощі дітям з України подарувала фабрика цукерок «Бджілка». Нічліг та харчування їм забезпечив «Dom na Podwalu». Отець Мірослав Ладняк зорганізував для українських дітей у костелі св. Войцєха благодійне збирання коштів для підтримки цієї ініціативи.
Опікуном групи українських дітей є голова організації «Меценати для солдата» з Луцька громадський активіст Руслан Теліпський. Організація займається реабілітацією поранених солдатів та допомагає осиротілим дітям і молоді почати доросле життя. Крім того, вона допомагає впоратися з травмами після втрати батька. Під опікою організації перебуває 220 дітей.
«На три дні до Любліна приїхало 20 дітей. Для нас важливе спільне святкування Різдва Христового згідно з католицькою традицією, адже свята у нас здебільшого святкують 6 та 7 січня. Виступом дітей ми хочемо подякувати за запрошення, за гостинність, за молитви за мир у нашій країні. Дітям з України хочемо також показати Люблін та Польщу», – сказав Теліпський.
«Хочемо показати їм нормальний світ, дати їм трохи розваг, ігор та святкування. Бо у нас триває війна, а вони не мають батьків. Щоденно на фронті гинуть люди, але це, на жаль, вже сприймається як певна „норма”. А крім пожертв, які Ви робите для родин загиблих солдатів, потрібна не тільки одноразова допомога», – додав Теліпський. Він підкреслив, що хоча організація не замінить дітям батьків, не можна відмовлятися від таких заходів.
Марія, подібно як й інші діти, втратила на війні батька. У Любліні вона почувається добре. Їй подобається архітектура і Старе місто.
«Мені тут дуже подобаються люди, атмосфера», – сказала вона. Дівчина знає, що у Польщі є дуже багато українців, зокрема й у Любліні. «Я вдячна за цей візит. Нам дуже смакує їжа і ми щасливі», – сказала вона.
Генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк підкреслив, що ця зустріч має велике значення для обох народів.
«Я дуже вдячний архієпископу Станіславу Будзікові за те, що молоді українці змогли приїхати сюди та зустрітися з поляками. Це вкотре показує, що ми разом, що ми можемо мати спільні свята. Війна – це важка тема, це осиротілі діти, однак їх зауважив та запросив архієпископ. Запрошую також молодь з Польщі в Україну на спільні розваги та святкування, бо це дуже важливо, це наше майбутнє», – сказав консул Павлюк.