У Варшаві відкриють виставку, присвячену жіночому досвіду у концтаборах
Авторка проекту, докторка Білостоцького університету Барбара Чарнецька підкреслила, що експозиція представляє табірний досвід жінок-в’язнів, над яким до цього часу особливо не задумувались. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.
У Музеї незалежності у Варшаві з 18 червня можна відвідати виставку «Активна культура пам’яті – жіночий досвід концтабору». Цей винятковий проект – це експозиція, що складається з кількох десятків архівних рисунків, які намалювали польські мисткині – в’язні таборів, а також художні роботи, скульптури, інсталяції, що є сучасним сприйняттям цього досвіду.
Авторка проекту, докторка Білостоцького університету Барбара Чарнецька підкреслила, що експозиція представляє табірний досвід жінок-в’язнів, над яким до цього часу особливо не задумувались. «Тіло найліпше показує спустошливу силу насилля. Найчіткіше говорить про те, чим був табірний досвід. Без метафор, без прикрас. Коли ми бачимо зранене, понівечене тіло, немає сумніву у тому, чим був той досвід. Це було насилля, приниження, сором», – розповідає ініціаторка створення проекту.
Авторка книжки «Жінки у таборі. Запис досвіду» докторка Барбара Чарнецька додає, що картини, які представлені на виставці, було збільшено з метою показу деталей рисунків з оригіналів робіт жінок-в’язнів. Головною точкою виставки є репродукції рисунків мисткинь, що були створені у німецькому концтаборі Равенсбрюк. Це унікальні картини з огляду на тематику: портрети жінок-в’язнів та показ щоденного життя у табірних умовах. Важливими є картини, що представляють жінок після проведення на них медичних експериментів.
Одним із медіапартнерів виставки є Польське радіо. Виставку можна відвідувати до 17 жовтня.
IAR/М.К.