Українці частіше отримують громадянство Німеччини, Румунії й Португалії, аніж Польщі
Польща доволі неохоче надає своє громадянство іноземцям, водночас, разом із Румунією очолює список країн ЄС, громадяни яких найчастіше отримують паспорти інших країн євроспільноти. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на сайт Наша Польща.
Польща доволі неохоче надає своє громадянство іноземцям, водночас, разом із Румунією очолює список країн ЄС, громадяни яких найчастіше отримують паспорти інших країн євроспільноти — про це йдеться в матеріалі видання Dziennik Gazeta Prawna, з посиланням на дані Євростату за 2016 рік. Європейське управління статистики зафіксувало в 2016 році рекордну кількість нових громадян ЄС.
Громадянство котроїсь з країн спільноти отримало близько 995 тисяч іноземців, що означає збільшення на одну п’яту в порівнянні з попереднім роком. Польща, згідно з даними Євростату в 2016 році видала іноземцям лише 3684 своїх паспортів.
Менше визнали своїми громадянами ще сім, але менших, країн: Люксембург, Литва, Естонія, Болгарія, Мальта, Словенія, Словаччина та Литва. Більш ніж половина нових польських громадян становили українці (близько 1,9 тисячі виданих паспортів). Далі йдуть росіяни та вірмени (по майже 200) і в’єтнамці (близько 100). Для порівняння того ж року українці отримали 4,6 тисячі німецьких паспортів, 4 тисячі румунських, 3,2 тисячі португальських, 1,8 тис. чеських паспортів.
У Польщі процедура отримання статусу довготривалого резидента ЄС, який підводить до процесу подання документів на громадянство, насправді дуже ускладнений — розповіла польському виданню українська журналістка Олена Бабакова.
Для того аби отримати статус резидента потрібно мати задокументованими соціальні внески в ZUS протягом 5 років. Для багатьох осіб підтвердити безперервне проживання й працевлаштування по трудовому договору (na umowę o pracę) протягом такого періоду практично неможливе. Крім того, в лютому додатково було запроваджено обов’язкове знання польської мови, що ще більше ускладнило такі намагання — додає Єва Осташевська-Жук з Гельсінської спілки прав людини.
Іноземець має відповідати багатьом критеріям, якщо звертається по громадянство до воєводи, натомість жодним, у випадку процедури надання громадянства Президентом. Однак, розгляд такої заяви триває щонайменше рік і результат, як наголошує пані Бабакова, це велика лотерея. Що ж до інших країн і народів, то згідно з даними Євростату найбільше своїх паспортів іноземцям у 2016 році роздала Італія (202 тисячі), Іспанія (151 тис.), Великобританія (150 тис.), Франція (119 тис.) і Німеччина (113 тис.). З поміж усіх національностей натуралізованих у країнах ЄС абсолютними рекордсменами є марокканці, яким у 2016 році видано 101 тисячу паспортів ЄС.
Означає це, що кожен десятий новий обиватель Євросоюзу народився в Марокко. Більшість з них отримало громадянство Іспанії, Італії та Франції. Далі в переліку йдуть албанці (68 тис.), індуси (42 тис.), пакистанці та турки (по 33 тис.). Тих п’ять народностей становило близько третини з усіх натуралізованих у 2016 році. Більшість осіб албанського походження перетворилося на італійців або греків. Більша частина громадян Індії та Пакистану стали підданими її Величності. Кожна друга особа з турецьким корінням стала німцем. Статистика враховує не лише вихідців з-за меж ЄС, але й також громадян союзу, котрі отримали нове громадянство в іншій країні спільноти.
Завдяки цьому стало відомо, що 2016 року — коли під час референдуму підтримку отримала ідея брекзиту – на 165 відсотків зросла кількість англійців із паспортами інших країн єврозони. Так у 2015 році англійців, які отримали громадянство іншої країни ЄС було 2478, а вже роком пізніше таких нарахували 6555. Це найсуттєвіший стрибок поміж інших народностей і, як наголошують деякі британські видання, перший ефект очікуваного за рік виходу Великобританії з ЄС. Особи британського походження, що мешкають в інших країнах ЄС, зголошуються по нове громадянство, оскільки прагнуть бути певними, що збережуть право на роботу та вільне пересування Євросоюзом.
Та англійцям іще далеко до лідерів цього переліку, громадян Румунії й Польщі. У 2016 році громадянство іншої країни ЄС отримало 29,7 тисячі румун і 19,8 тисячі поляків.
Особи народжені в Польщі найчастіше отримували громадянство Німеччини (6,7 тис.) і британське (4,4 тис.). У чотирьох країнах євроспільноти — Ірландії, Німеччини, Швеції та Великобританії — саме поляки становлять найбільшу національну групу з ЄС, що тримали нові паспорти.