Відбулася зустріч міністрів закордонних справ Польщі та Естонії
Яцек Чапутович заявив про схожість поглядів і підходів обох країн до питань безпеки в Європі. Про це повідомляє Upmp.news із посиланням на Польське радіо.
У п’ятницю у Варшаві відбулася зустріч міністрів закордонних справ Польщі та Естонії. Під час спільної прес-конференції після зустрічі зі Свеном Міксером Яцек Чапутович заявив про схожість поглядів і підходів обох країн до питань безпеки в Європі та про готовність координувати спільні дії з Естонією напередодні саміту НАТО в Брюсселі у контексті посилення східного флангу Північноатлантичного альянсу:
«Ми схоже бачимо загрози для безпеки. Спільно діємо заради зміцнення Північноатлантичного альянсу, що стало предметом наших переговорів. Хочемо, аби рішення, прийняті в Нью-Порті і в Варшаві, були посилені та консолідовані на саміті НАТО, що відбудеться в липні цього року в Брюсселі».
Він підкреслив, що у червні в Варшаві відбудеться саміт Будапештської дев’ятки, тобто лідерів країн регіону, котрі обговорюватимуть спільну позицію щодо проблем безпеки. Чапутович зазначив, що йдеться про збереження рівня мобілізації альянсу, та готовності протистояти ймовірній «загрозі, навіть військовій».
«Існує декларація, прийнята на саміті у Варшаві, котра визначає ці аргументи. Йдеться про те, аби Північноатлантичний альянс став головною організацією, котра гарантує безпеку території держави, і аби можливості, які розвиваються в ЄС, не помножували, не дублювали дій НАТО», – підкреслив очільник польського МЗС.
Свен Міксер заявив, що після «нелегального захоплення Росією Криму і початку війни у східній частині України» відповідь НАТО була дуже швидкою та чіткою. Він підкреслив, що на східному фланзі НАТО опинилися міжнародні війська.
Шеф естонського дипломатичного відомства зазначив також, що серед тем, які він обговорював із польським міністром закордонних справ, було піднято тему верховенства права в Польщі і її діалогу щодо цього з Європейською комісією. Яцек Чапутович розповів йому, зокрема, про свою зустріч з віце-головою Єврокомісії Франсом Тіммермансом, що відбулася в четвер:
«Маю надію, що цей діалог між польським урядом і ЄК буде продовжено і в результаті він дозволить вирішити ситуацію без необхідності прийняття Радою ЄС якогось рішення», – сказав Міксер.