«Я У ПОЛЬЩІ». Де і як українці у Польщі можуть отримати безоплатну психологічну підтримку
Керівник групи психологічної підтримки Олександра Стопник Світлана Мялик

«Я У ПОЛЬЩІ». Де і як українці у Польщі можуть отримати безоплатну психологічну підтримку

Олександра Стопник: «Для відновлення відчуття безпеки, людині найважливіше почати з прислухань до себе і своїх потреб». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Мікрорайон Яздув у Варшаві — це унікальний і єдиний у своєму роді район дерев’яних сімейних будинків, що був створений у 1945 році й існує до сьогодні у самому центрі міста. Комплекс з 90 так званих «фінських будинків» був побудований як перший післявоєнний житловий масив у столиці. Невеликі будівлі з’явилися завдяки військовим репараціям, які Фінляндія була змушена сплатити Радянському Союзу після Другої світової війни. Сьогодні вони в основному слугують штаб-квартирами для різних організацій та житловими приміщеннями. В одному з таких будиночків з українськими вимушеними переселенцями працює керівник групи психологічної підтримки Олександра Стопник. За її словами, цей проєкт став можливим завдяки організації «Zrzeszenie stowarzyszeń Partnerstwo Otwarty Jazdów» і проєкту «Kulturalne Centrum Samopomocy».

Зустріч групи з психологічної підтримки українців у Польщі

Зазвичай, як розповіла Олександра Стопник, група складається з десятьох людей, однак на практиці це 5-6 осіб, які постійно відвідують заняття. «Ми обговорюємо різні ситуації, але найголовніше — зрозуміти, що саме в тій чи іншій ситуації турбує і що з цим можна робити. Для відновлення відчуття безпеки, людині найважливіше почати з прислухань до себе і своїх потреб», — наголосила керівник групи психологічної підтримки. Авторка програми «Я у Польщі» Світлана Мялик завітала на зустріч та дізналась, як працює група психологічної підтримки для українців у Польщі та як до неї можна долучитися. 

Світлана Мялик