Депутати Опоблоку подали до ДБР заяву про «захоплення влади» Порошенком, Гройсманом і Парубієм-ЗМІ
Нардепи від Опозиційного блоку подали звернення до Держбюро розслідувань про захоплення влади екс-президентом Петром Порошенком, спікером Андрієм Парубієм і прем’єром Володимиром Гройсманом. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на НВ.
Таку інформацію оприлюднило видання Дзеркало тижня.
Заяву подали нардепи Нестор Шуфрич і Василь Німченко.
За даними журналістів, звернення надійшло до ДБР близько місяця тому, і зараз у справі вже почалися допити.
Депутати стверджують, що Порошенко, Парубій і Гройсман, «діючи спільно, у змові, з прямим умислом на захоплення неконституційним і незаконним способом державної влади (…) вдалися до зловживання службовим становищем і прямого порушення конституційних норм…».
За твердженням заявників, колишній глава держави, голова парламенту і керівник Кабміну скоїли «злочини, які полягають у захопленні державної влади, змові з її захоплення, зловживанні владою і службовим становищем».
З точки зору Німченка і Шуфрича, в момент призначення Гройсмана прем’єром у Раді була відсутня коаліція, сформована відповідно до вимог Основного закону.
Депутати вважають це прямим порушенням Конституції і кримінальним правопорушенням, просять ДБР вважати їхнє звернення повідомленням про скоєння злочину і внести відповідні матеріали до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Видання зазначає, що документ був направлений до ДБР ще до винесення рішення КС про конституційність указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.
«Але тепер депутатське звернення стає для згаданих у ньому осіб більш небезпечним. Оскільки вердикт КС побічно підтвердив відсутність в Раді коаліції», — йдеться у статті.
В четвер, 20 липня, Конституційний суд офіційно відмовився скасувати указ Зеленського про розпуск Ради.
Нагадаємо, що 20 травня Володимир Зеленський офіційно вступив на посаду президента України. Виступаючи зі зверненням до народу України, Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду восьмого скликання.
Головним аргументом для розпуску парламенту Зеленський назвав дуже низький рівень довіри громадян України до цієї інституції – 4%, а юридичним — відсутність коаліції фактично з 2016 року.
Після консультацій з головам фракцій він підписав указ про проведення дострокових виборів 21 липня. Указ набув чинності 23 травня, а 24 травня в Україні офіційно розпочалася передвиборча кампанія.