Рада розблокувала «мовний» закон: Парубій невідкладно його підписав
Народні депутати відхилили чотири постанови про скасування ухвалення закону про забезпечення функціонування української мови як державної. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на ZiK.
Голосування за проекти постанов відбулося 14 травня під час пленарного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK.
Голова ВРУ Андрій Парубій повідомив, що під час перерви Регламентний комітет розглянув проекти постанов, які блокують підписання «мовного» закону, що дає змогу поставити їх на розгляд залу.
Спікер надав час для виступів кожному із авторів проектів постанов. Так, голова фракції Опоблоку Вадим Новинський заявив про факти кнопкодавства під час ухвалення закону про мову. Він запропонував переглянути відео, проте спікер зазначив, що технічно це неможливо робити. Автор іншого проекту постанови, опоблоківець Нестор Шуфрич вважає, що закон про мову стане предметом розгляду КСУ. Нардеп від Опоблоку Долженков, автор проекту ще однієї постанови, заявив про порушення регламенту під час ухвалення закону. А опоблоківець Михайло Папієв вийшов на трибуну ВРУ із Конституцією України у руках та заявив про порушення «мовним» законом її норм.
Голова парламентського Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький, звертаючись до парламентарів, нагадав про трагічні події, які цього тижня вшановують українці. Він зазначив, що геноцид українців відбувався через те, що вони є носіями своєї мови та культури. Нардеп закликав не голосувати за проекти постанов, які є неправдивими, та показати, що жодна агресія не вплине на курс України щодо підтримки мови та культури.
Під час голосування чотири проекти постанов отримали, відповідно, 34, 34, 33 та 33 голосів «за».
Андрій Парубій оголосив, що усі постанови відхилені, що дозволяє йому підписати закон.
Спікер із трибуни ВРУ заявив, що, як здавалося раніше, «всі сили пекла» стали супроти «мовного» закону. Він подякував усім, хто долучився до роботи над історичним документом, – парламентарям, громадським активістам. Він також попередив тих, хто прагне реваншу, якщо вони торкнуться закону про мову, закону щодо декомунізації, то відразу відчують гнів українського народу.
Після цього голова ВРУ підписав закон про мову і невідкладно передав на підпис Президенту України.