Сценарії російсько-української війни: прогнози
Сьогодні переживаємо третій рік повномасштабної російсько-української війни. Україна втрачає свої землі і людей. Російські окупанти втягнули Україну в позиційну війну, коли обидві сторони війни не виграють, а перешли в етап військової рутини. На жаль, цей процес важкий і болючий. Які ж сценарії війни і військових дій можемо чекати в майбутньому? Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на блог кандидатки наук із соціальних комунікацій, викладачки кафедри міжнародної інформації Національного університету “Львівська політехніка”, журналістки-блогерки, громадської діячки, волонтерки, бізнес-аналітикині, комунікаційниці, політтехнологині Марії Павлюх.
Сценарій реалістичний
![](https://upmp.news/wp-content/uploads/2025/01/Volodimir-Zelenskij-sogodni-vidvidaye-Varshavu.png)
Президент України Володимир Зеленський, який представив власну формулу миру натикнувся на різку критику з боку земляків та міжнародних партнерів за не реалістичність п’яти тез. Попри критику, все ж таки цей план миру міг би бути реалізований частково або ж зовсім. Все залежить від політичної волі партнерів, якої, на жаль, не маємо. Позиція Вашингтона та Брюсселя з початку Великої війни – не допустити екскалації на країни Європи, послабити Росію нашими руками, тобто не дати Україні ні виграти, ні програти. Та тільки українці щодня платять дорогу ціну за свободу, бо платять не тільки територією, завданими збитками, економічною й екологічною кризами, а й кров’ю військових і цивільних людей.
Велике значення має президентська кампанія в США, оскільки від розстановки політичних сил, залежатиме театр бойових дій. Трамп швидше за все – старатиметься перевести війну у стан заморожування, що вигідно Росії, аби через кілька років знову продовжити військову агресію.
Швидше за все, що стан позиційної війни, на жаль, і далі триватиме. Міжнародні партнери не дозволять бити своєю зброєю вглиб РФ, також не передаватимуть системи ППО для захисту неба. Українці далі будуть волонтерити, допомагаючи фронту, проте втрати територій та людей продовжуватимуться. На щастя, в Росії наступного року почнеться значний економічний спад і стануть відчуватися наслідки санкцій. Окрім того, українці продовжуватимуть бомбардування нафтобаз в Росії, що рано чи пізно може призвести до паливної кризи, а отже, до зменшення виробітку ракет.
![](https://upmp.news/wp-content/uploads/2025/02/24.jpg)
Курська наступальна операція, якщо не продовжить флангових ударів та маневреної війни, то також ризикує стати «кліщами» і перейти в позиційну війну. Поряд з тим, ЗСУ швидше за все може розробити Брянську наступальну операцію, яка сильно нагадуватиме курську. Хоча на курському напрямі воюватимуть воїни КНДР, суттєвої переваги за Росією не буде.
З обох боків будуть втрати та невеликі успіхи. Сусідні країни часто використовуватимуть війну для власних амбіцій і піару. Особливо це стосується тих країн, де відбуваються вибори. Також ми почуємо від багатьох країн їхні імперські претензії на українські території. А в загальному масштабі, міжнародні партнери далі висловлюватимуть стурбованість ситуацією в Україні і далі заграватимуть з диктаторським режимом Путіна.
Сценарій песимістичний
Путін продовжуватиме ядерний шантаж, щоб налякати світових лідерів. Колективний захід відмовиться допомагати Україні військово та схилятиме до невигідного замороження конфлікту.
![](https://upmp.news/wp-content/uploads/2025/02/25.jpg)
Трамп, вигравши вибори, шантажуватиме світових лідерів, щоб припинили допомогу Україні; буде домагатися зняття з Росії санкцій та зняття з Путіна ярлика «військового злочинця». Путін знову буде реабілітований і зможе їздити на міжнародні саміти. Відміна санкцій дозволить Росії знову нарощувати зброю.
В Ізраїлі загостриться ситуація, тому США будуть допомагати їм, в першу чергу, що призведе до забуття нашої війни. Між Південною та Північною Кореями вибухне військова агресія, тому світова спільнота буде зосереджена саме там. Китай окупує Тайвань, що може призвести до ІІІ світової війни.
![](https://upmp.news/wp-content/uploads/2025/02/26.jpg)
В Україні провалиться мобілізація, а ті військові, які воюватимуть до кінця цієї фази війни, повернуться додому травмованими та з інвалідністю. Настане загроза економічної та політичної криз, оскільки населення буде незадоволене закінченням війни. Окуповані території та Крим залишаться в складі Росії. Держава опиниться в стані очікування наступної екскалації і війни. Люди масово виїжджатимуть за кордон. Брак робочої сили призведе до заселення території України вихідцями із бідних держав Азії, а в майбутньому, це може призвести до релігійних і міжетнічних конфліктів.
Сценарій оптимістичний
Південна Корея, розлючена участю Північної Кореї в Курській операції почне надавати Україні підтримку. Ізраїль, який вирішить боротися проти Ірану на всіх рівнях, також почне допомагати Україні.
Кадиров дізнається, що Кремль шукає йому заміну, почне розхитувати політичну нестабільність всередині Росії. Інші азійські держави захочуть власної незалежності і розпочнуть військові заворушення всередині країни, що призведе до громадянської війни в Росії.
![](https://upmp.news/wp-content/uploads/2025/02/27.jpg)
Українці зможуть побудувати нові військові заводи та створять різні види зброї, що допоможе бути попереду на лінії фронту. Завдяки новій зброї, Україна зможе бити вглиб Росії, розбиваючи військові склади з боєприпасами та нафтові склади. Паливна криза та громадянська війна охоплять Росію, тому нової мобілізації там не буде, а ті, хто залишився на території України або загинуть, або потраплять в полон.
Путін перейде всі «червоні лінії» і Колективний захід нарешті вирішить поквитатися з диктатором. Буде видано таємний наказ на ліквідацію Путіна. Росія почне розпадатися. Союзники заберуть ядерну зброю і Російська Федерація зникне з карти світу, розпавшись на невеликі країни. Усі військові злочинці та пропагандисти повстануть на міжнародному трибуналі в Гаазі, а населення РФ пройде обов’язкове перевиховання поколінь.
![](https://upmp.news/wp-content/uploads/2025/02/56.png)
В Україні почнеться відбудова і поступовий економічний розквіт. Українцям вдасться вибрати іншу владу та боротися з корупцією. Після закінчення війни, Україна вступить в НАТО, а згодом в ЄС.
Українська армія допоможе Білорусії подолати диктаторський режим Лукашенка та звільнить Придністров’я від російських окупантів. В майбутньому, ЗСУ стане однією із сильних армій світу.