Дослідження: Росіяни вибілюють «здобутки» радянських спецслужб
http://polit.ru/media/photolib/2013/04/01/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%B4%D0%B0_1364834010.jpg

Дослідження: Росіяни вибілюють «здобутки» радянських спецслужб

Все більше росіян позитивно оцінює роль радянських спецслужб, що, за словами експертів, є, зокрема, наслідком прокремлівської пропаганди. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Росіяни щораз ліпше ставляться до діяльності радянських служб безпеки. Дослідження на цю тему опублікував російський Аналітичний центр Юрія Левади.

Згідно з опитуванням соціологів, щонайменше 40% росіян вірять, що ВНК (політична поліція, створена більшовиками) та КДБ (Комітет Державної Безпеки) діяли лише в інтересах держави.

Російські історики, які вивчають сталінські злочини, нагадують, що у період СРСР і у сучасній Росії фальшували історію, що вплинуло на рівень знань російського суспільства.

Згідно з дослідженням Левада-Центру, тільки 12% росіян пов’язує діяльність Всеросійської надзвичайної комісії з боротьби з контрреволюцією і саботажем при РНК РРФСР (рос. ЧК) з масовими репресіями та політичними вбивствами. Подібний низький рівень знань росіян стосується діяльності КДБ. Тільки 15% росіян пов’язує КДБ з доносами, репресіями та стеженнями.

Історик з правозахисної організації Меморіал Нікіта Пєтров вважає, що такий стан суспільної свідомості є наслідком фальсифікації історичних фактів. «Замовчувалися злочини, наголошувалося на якихось неіснуючих досягненнях, або представлялося досягненням те, що насправді таким не було. Такою була перевернута з ніг на голову радянська логіка», – сказав російський історик.

Водночас соціологи з Левада-Центру стверджують, що збільшення позитивного ставлення до радянської безпеки пов’язане з прокремлівською пропагандою. Експерти нагадують, що державні мас-медіа не критикують діяльність цих спецслужб, а навпаки, створюють їм позитивний імідж.