"Історії ми не змінимо, а майбутнє можемо змінити"- Порошенко
https://www.rbc.ua/static/ckef/img/cbb78a485677a30744f9b5edaa1b41c4_1513164148_wysiwyg_1.jpeg

“Історії ми не змінимо, а майбутнє можемо змінити”- Порошенко

До Харкова завітав президент Польщі Анджей Дуда, щоб поговорити із Петром Порошенком. Про це повідомляє Upmp.news із посиланням на 24tv.ua.

До Харкова завітав президент Польщі Анджей Дуда, щоб поговорити із Петром Порошенком. Про офіційний візит домовлялися ще раніше представники адміністрацій обох очільників держав. Головною темою перемовин Петра Порошенка та Анджея Дуди було мирне і дипломатичне врегулювання конфліктних питань між двома країнами.

Офіційна зустріч Петра Порошенка та Анджея Дуди почалася в селищі П’ятихатки, що неподалік Харкова. Там розташований Меморіал жертвам тоталітаризму, де у 1940 роках НКВС розстріляли понад 4 тисячі українців та поляків. Обидва президенти, вшановуючи пам’ять загиблих, поклали квіти до меморіалу та стали навколішки.

Питання історії стало одним із ключових у ході зустрічі двох президентів. Їм, зокрема, вдалося домовитися, як вирішити суперечливе питання вшанування історичних постатей, яких по-різному сприймають в обох країнах. Йдеться про УПА та понівечення могил воїнів повстанської армії в Польщі. Крапку в конфлікті має поставити рішення нової історичної комісії, Україну в якій представлятиме віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. Але спершу держава має дати дозвіл на ексгумації польських поховань.

“Ми дійшли спільної думки, що історія не повинна впливати на стратегічний характер україно-польських відносин. Потрібно пам’ятати героїв минулого, вшановувати пам’ять невинних жертв, але потрібно твердо рухатися вперед. Бо історію ми вже не змінимо, але повинні змінити сьогодення”,

заявив Петро Порошенко.

Президент Польщі погоджується, що ці кроки дійсно залагодять кути у гострому історичному конфлікті. Хоча дійти спільного висновку, каже Дуда, було дуже непросто.

“Щоб подолати цей глухий кут, треба повернути згоду на ексгумацію. Справедливо і по цей, і по той бік кордону. Щоб у кожному випадку увічнення могло відбуватися внаслідок проведених досліджень”, – зазначив Анджей Дуда.

Окремо обидва гаранти обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі та деокупації України. Анджей Дуда наголосив, що підтримує введення миротворців на окуповані території.

“Дуже важливо, щоб на територіях Донецької та Луганської областей могла розпочати роботу мирна місія ООН, так звані “блакитні берети”. І ми, як уся Польща, рішучі прихильники того, щоб це була мирна місія за всіма стандартами, щоб ця місія не обмежувалася захистом представників ОБСЄ”,

запевнив Анджей Дуда.

Також президенти обговорили і економічну безпеку та постачання скрапленого газу українцям. Інвестиції для цього має надати польська сторона.