Національний музей повернув до своєї колекції черговий шедевр
Міністр культури і національної спадщини Пйотр Ґлінський на фоні картини “Гречка” PAP/Andrzej Lange

Національний музей повернув до своєї колекції черговий шедевр

Картина Станіслава Масловського «Гречка» була викрадена спочатку німцями, а потім «радянськими друзями», – говорить міністр культури Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Картина Станіслава Масловського «Гречка» після 74 років повернулася до колекції Національного музею у Варшаві. Акварель, яку було в травні виставлено на одному зі столичних аукціонів, впізнали працівники Відділу реституції культурної спадщини.

Віцепрем’єр, міністр культури і культурної спадщини Пйотр Ґлінський наголосив, що цю картину Масловського було викрадено двічі:

«Ця картина зникла під час війни. Її тримали спочатку на Сілезії, в цих славнозвісних німецьких складах. Але після війни Національний музей повернув цю картину. Натомість подальша історія була такою, що картину Масловського було позичено на тиждень Товариству польсько-радянської дружби. І наші радянські товариші цю прекрасну акварель «Гречка» вкрали, разом з іншими понад 30-ма шедеврами образотворчого мистецтва».

Повернення до колекції Національного музею картини «Гречка» – це черговий успіх Міністерства культури і національної спадщини. Починаючи з 2016 року, до Польщі повернулося понад 5 тисяч шедеврів пензля польських художників, що були викрадені під час війни.

IAR/Я.С.