Планується зустріч очільника МЗС Польщі з віце-президентом Єврокомісії
http://cdn16.se.smcloud.net/t/photos/t/525249/frans-timmermans_25898938.jpg

Планується зустріч очільника МЗС Польщі з віце-президентом Єврокомісії

Міністр Яцек Чапутович розмовлятиме з Франсом Тіммермансом. Це – частина “нового відкриття” у взаєминах Варшави з Брюсселем. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Обидва політики зустрічаються в неділю 21 січня в Брюсселі. Міністр закордонних справ Польщі прибув до столиці Бельгії на розмови з очільником НАТО.

Глава польського зовнішньополітичного відомства Яцек Чапутович висловив погляд, що у відносинах Польщі з Європейською комісією необхідно змінити тон. «Я хочу також продемонструвати деяке відкриття на співпрацю, на те, щоб пояснити нашу позицію. Вважаю, що Польща в цій суперечці має рацію, ми хочемо спокійно її представити. Я попросив про зустріч із Франсом Тіммермансом, щоб показати добру волю, встановити особисті контакти», – сказав міністр Яцек Чапутович.

Віце-президент Європейської комісії Франс Тіммерманс останнім часом найбільше критикував Польщу з приводу змін у польській судовій системі, а раніше – в Конституційному трибуналі (Конституційному суді Польщі) та громадських ЗМІ. Як зазначив міністр Яцек Чапутович, до заходів з метою зміни тону у взаєминах Польщі з Брюсселем належали також інші нещодавно проведені зустрічі – прем’єр-міністра Матеуша Моравєцького з главою Єврокомісії і самого міністра Чапутовича з його німецьким відповідником.

Торік у листопаді Брюссель розпочав підготовчу процедуру до відкриття проти Польщі Статті 7 договору про ЄС, у зв’язку з реформою судової системи в Польщі. Брюссель також критикує Варшаву за зміни, що відбулися в Конституційному трибуналі та громадських ЗМІ і за те, що Польща не прийняла біженців у рамках євросоюзного механізму.