Україна і Польща закликали Байдена не допустити завершення «Nord Stream 2»
Ілюстраційне фото wikimedia creative commons/Kymi – Own work/CC BY-SA 3.0

Україна і Польща закликали Байдена не допустити завершення «Nord Stream 2»

Міністри закордонних справ Дмитро Кулеба і Збіґнєв Рау наголошують, що Польща і Україна давно попереджали про небезпеку, пов’язану з будівництвом «Північного потоку-2». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Глави МЗС України та Польщі у спільній статті звернулись до президента США Джо Байдена із закликом використати усі засоби, аби не допустити завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2». Позиція міністрів була опублікована в понеділок, 22 лютого, у виданні Politico, – повідомляє «Європейська правда». Дмитро Кулеба і Збіґнєв Рау наголошують, що Польща і Україна давно попереджали про небезпеку, пов’язану з будівництвом «Північного потоку-2».

«Наші заклики до пильності і сміливості були почуті в Конгресі США, який наполягав на вжитті заходів, спрямованих на те, щоб зупинити цей небезпечний, роз’єднавчий проект. Ми закликаємо президента США Джо Байдена використовувати всі наявні в його розпорядженні засоби, щоб не допустити завершення проєкту», – заявили дипломати.

Міністри підкреслили, слід відкинути твердження про те, що «Nord Stream 2» став «занадто великим, щоб зазнати невдачі». Вони застерегли від завершення будівництва трубопроводу. 

«Якщо проєкт виявиться успішним, Росія може спробувати переконати українську громадськість в тому, що Заходу байдужі його власні принципи і, зрештою, безпека і процвітання України», – наголосили глави дипломатії двох країн. Говорячи про підтримку проєкту Німеччиною, вони зазначили, що поважають право Берліна висловлювати свою точку зору. «Але ми також твердо переконані в тому, що такого роду проекти не можна розглядати вузько крізь призму двосторонніх відносин, а слід використовувати підхід ширшої перспективи з огляду на інтереси і безпеку Європи в цілому», – вважають Кулеба та Рау.

«Захід, очолюваний Сполученими Штатами, не може дозволити собі відступити перед обличчям шантажу, який суперечить всьому, за що ми виступаємо», – резюмували міністри.

Американські санкції зупинили роботу над газопроводом минулого року після того, як Allseas, західна трубопровідна компанія, відмовилася від участі в ньому.

Трубопровід закінчений на понад 90%, і компанія «Газпром» та її західні партнери сподіваються закінчити його цього року.

eurointegration.com.ua/М.К.