Волонтерство за кермом. Зустріч на польсько-українському кордоні
Волонтер Василь Слободян ГЛ

Волонтерство за кермом. Зустріч на польсько-українському кордоні

Волонтер громадської організації Штаб оборони Прикарпаття Василь Слободян розповідає про організацію, з якою співпрацює, її благодійників з усієї Європи, про будні свого волонтерства за кермом, початки якого сягають 2014 року і допомоги полку «Азов». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Зі співрозмовником цього матеріалу ми познайомилися в автомобільній черзі перед пунктом перетину кордону Медика — Шегині. Увагу привернула його автівка з плакатом «Гуманітарна допомога» кількома мовами і  синьо-жовтим логотипом. За її кермом сидів, як виявилося, іванофранківець Василь Слободян, волонтер громадської організації Штаб оборони Прикарпаття. Він повертався з Кракова до рідного міста з гуманітарним вантажем, який зібрали у Великобританії. Волонтер нам розповів про організацію, з якою співпрацює, її роботу, благодійників з усієї Європи, про будні свого волонтерства за кермом, початки якого сягають 2014 року і допомоги полку «Азов».

Свою першу поїздку воєнного волонтера Василь Слободян здійснив не цьогоріч, а восени 2014 року — завіз полку «Азов» на Донбас те, що, як каже, люди назбирали. Згодом це волонтерство стало буденщиною. І з початку повномасштабної російської агресії він курсує регулярно по Україні і за кордон. Взагалі-то волонтери Штабу оборони Прикарпаття також їздять туди, тобто на фронт.

Останнім часом подекуди говориться про зменшення обсягу благодійної гуманітарної допомоги, що надходить до України з інших держав, зокрема західноєвропейських. З другого боку, посилилась, що загальновідомо, допомога суто військова.

Додамо, що розробка згаданого переносного зенітно-ракетного комплексу «Ігла» почалася у Коломиї ще у 1971 році. У свою чергу, громадська парамілітарна організація Штаб оборони Прикарпаття, у якій волонтерить наш співрозмовник, була створена ветеранами і активістами Івано-Франківщини за майже рік до повномасштабного вторгнення.

Галина Леськів, Яна Стемнєвич