А давайте я розкажу як ммм.., перехитрити ЦукерМарка та його «тіньові бани»

А давайте я розкажу як ммм.., перехитрити ЦукерМарка та його «тіньові бани»

А давайте я розкажу як ммм.., перехитрити ЦукерМарка та його «тіньові бани».
«Тіньовий бан» – це коли дописи або акаунт жертви ФБ не банить відкрито, з попередженнями та строками «ув’язнення», а просто рідше показують іншим користувачам пости, без відома їх автора. Іншими словами, аудиторія блогера тупо не бачить (або бачить значно менше) його/її дописів. Це робиться просто одним рухом пальця якогось ноу-нейм-оператора в офісі Мордокнижки, за не до кінця зрозумілими критеріями. Підозрюю, що крім кремлівських ботів, скарги надсилають також «перевірені офіційні державні» акаунти.
Щоб все ж бачити дописи своїх ФБ-друзів або цікавих блогерів, я б порадив зробити наступне: тицяєте на свій профайл/акаунт -> Setting&Privacy -> Feed -> Favorites і добавляєте туди всіх, кого хочеться читати і бачити, просто натиснувши зірочку. Вона має стати синьою.
У кого акаунт українською мовою, то шлях такий: Ваш профіль – Налаштування та конфіденційність – Feed Preferences – Favorites (крва, все одно англійською) – тиснете на зірочки.
Але є обмеження.
Натиснути «зірочки» пропонується лише для 30 з усіх ваших ФБ-друзів та сторінок (Pages), групи не добавляються. І при цьому ці ФБ-друзі та сторінки не знатимуть, що ви їх добавили або видалили з «Улюблених» (Favorites).
Звісно, також на частоту показу дописів впливають реакції на них, а також коментарі. Для таємничого алгоритму ФБ це означає більшу цінність допису для самої Мордокнижки, бо це підвищує «залученість» аудиторії, а значить меншу вірогідність бану. Тому будь-яка реакція на допис означатиме, що пости цього користувача ви бачитиме частіше та раніше у стрічці. Та і взагалі бачитиме.
Саме тому інколи популярні блогери перевіряють себе на «тихий бан», публікуючи якусь картинку з проханням усіх, хто її побачив – «поставити плюсік» чи щось написати у коментах. Цей нехитрий прийом заодно знижує для фб-алгоритма ступінь «підозрілості» акаунту (бо ж багато реакцій) і, відповідно, підвищує його «репутацію», мінімізуючи вірогідність банів – як звичайних, так і «тихих».
Спробуйте застосувати запропонований метод налаштування власної «стрічки новин» (Feed) і побачите чи змінився на краще контент у вашій персональній стрічці Мордокнижки. Інколи трапляється, що «ой, а отой десь пропав зі своїми дописами», але насправді вам їх просто не показував дядя Марк. Як ото в деяких фільмах: він писав їй листи, але їх від неї ховала зла свекруха.
А хто знаєте ще якісь корисні фічі обходу ФБ-цензури – розкажіть і мені, будь ласка.
Ну і плюсік поставте принагідно)).
Костянтин Корсун

Голова Ради Громадської організації Українська група інформаційної безпеки, директор компанії з кібербезпеки Berezha Security.