Хочу дещо пояснити міжнародним журналістам щодо Азовсталі

Хочу дещо пояснити міжнародним журналістам щодо Азовсталі

Хочу дещо пояснити міжнародним журналістам щодо Азовсталі.
На Азовсталі перебувають наші військові та приблизно 1000 наших цивільних.
Бувають коридори для здачі в полон. Росіяни відкрили такий, але він нам не потрібен. Бо наші військові не хочуть здаватися їм у полон.
Бувають гуманітарні коридори для евакуації цивільних із зони бойових дій. Нам потрібен такий коридор з Азовсталі, щоб евакуювати звідти жінок, дітей та людей похилого віку.
Росіяни відмовляються відкрити коридор для цивільних, цинічно вдаючи, що вони не розуміють різницю між коридором для здачі в полон військових і гуманітарним коридором для евакуації цивільних.
Все вони розуміють. Просто таким чином вони намагаються додатково тиснути на наших військових.
Лише деякі офіційні російські спікери не соромляться озвучувати брехню, що нібито гуманітарний коридор надано, але наші цивільні чомусь не хочуть ним скористатися.
Нам важливо, щоб міжнародні ЗМІ чітко розуміли правду: росіяни бояться штурмувати Азовсталь, але при цьому вони свідомо та цинічно не випускають з Азовсталі цивільних, намагаючись таким чином додатково тиснути на наших військових.
Вкотре звертаємося до світових лідерів і світової спільноти негайно докласти всіх зусиль для відкриття гуманітарного коридору з Азовсталі для жінок, дітей та осіб похилого віку.
Ірина Верещук

Віце-прем'єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України