Карантин не закінчиться 3 квітня: прогнози експерта і позиція влади

Карантин не закінчиться 3 квітня: прогнози експерта і позиція влади

Бізнес-експерт Василь Вокобойник прогнозує, що наймовірніше карантин в Україні можуть продовжити до кінця квітня так як це зробила Європа. Тим часом заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко розповів, що можливість продовження карантину уже розглядається урядом.

Прогноз експерта

Василь Воскобойник у коментарі 24 каналу запевнив, що 3 квітня карантин в Україні не закінчиться. За його словами, максимальний період карантину у Європі ввела Франція – 45 днів.

Він пояснив: “Щоб ви розуміли ситуацію – Франція заявила, якщо коронавірус буде подоланий, то вони будуть робити все, аби сфери, які стосуються критичної уразливості були максимально представлені на теренах Франції, тобто йдеться про повернення підприємств на терени країни, які будувались в Китаї. Німеччина заявила про те, що ті підприємства, які орієнтуються на експорт, і якщо в них будуть проблеми з реалізацією товарів, то держава згодна націоналізувати їх. Тобто все йде до збереження робочих місць”.

Я для себе зрозумів, що після травня місяця в нас почнеться нова хвиля міграції. Бо, на жаль, люди побачать різницю між тим, як боролися з коронавірусом в Європі і в нас,
– наголосив він.

За його словами, трудова міграція в Україні буде перетворюватись на еміграцію. І це більш загрозливий момент.

Позиція Міністерства охорони здоров’я

Заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко у проєкті “Право на владу” розповів, що уряд вже розглядає можливість продовжити карантин після 3 квітня.

За словами Ляшка, перед тим, як ухвалювати рішення про продовження карантину, уряд передовсім звертатиме увагу на ситуацію з розповсюдженням коронавірусу у сусідніх країнах.

“Ми готуємося до продовження карантину, це не таємниця. Якщо такі темпи розповсюдження інфекції у сусідніх країнах зберігатиметься, ми продовжимо карантин”, – пояснив заступник очільника МОЗ.

Позиція Офісу Президента

Водночас, заступниця глави Офісу Президента Юлія Ковалів під час ефіру програми “Свобода слова Савіка Шустера” не виключила, що карантин після 3 квітня продовжать. За її словами, українська влада ще посилюватиме обмежувальні заходи у випадку погіршення ситуації.

Якщо епідемілогічна ситуація буде складна, ми продовжимо карантин,
– заявила Ковалів.

Коментар експерта щодо продовження карантину в Україні: відео

Що відомо про карантин в Україні: коротко

  • 12 березня в Україні по всій території оголосили карантин на три тижні – до 3 квітня 2020 року.
  • 16 березня Кабінет Міністрів підтримав ініціативу Володимира Зеленського і ввів посилені обмежувальні заходи на території усієї України.
  • Через загрозу поширення коронавірусу влада закрила ТРЦ, ресторани, кафе, метро, кінотеатри та заборонили залізничне, авіа, автобусне та міжміське пасажирське перевезення.
Що заборонено в Україні / Інфографіка 24 каналу
Василь Воскобойник

Президент всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування