Кібербезпека та війна в цифровому просторі України на форумі

Кібербезпека та війна в цифровому просторі України на форумі

XIV Український форум з управління Інтернетом, що відбувся в м. Київ 16-17 листопада 2023 р., oрганізований Інтернет Асоціацією України, Комісією з питань науки та ІТ та МГО «Європейська Медіа Платформа». Форум зібрав експертів та представників галузі для обговорення найактуальніших тем. Цей захід став важливою платформою для обговорення актуальних питань, пов’язаних з розвитком та управлінням Інтернетом в Україні.

Однією з ключових тем форуму стала ініціатива з покращення кібербезпеки в Україні. Учасники форуму обговорили заходи, спрямовані на захист від кібератак, а також на підвищення освіти та усвідомленості серед користувачів щодо потенційних кіберзагроз.

Форум зробив акцент на партнерстві між громадським сектором, бізнесом та урядовими структурами для спільного вирішення проблем та розвитку стратегій для подальшого зростання Інтернету в Україні. Результатом заходу стали рекомендації та плани дій, які сприятимуть подальшому розвитку і управлінню Інтернетом в країні.

На XIV Українському форумі з управління Інтернетом тема кібербезпеки та війни на Інтернет-просторі стала гарячою, як ніколи раніше.

Секція 1 була приурочена кібербезпеці та війни в цифровому просторі. Іван Пєтухов, віце-президент УСПП, очолив дискусію, де виступили експерти з різних сфер. Олег Гайдук поділився міжнародними аспектами кібербезпеки, Ігор Дядюра висвітлив проблему блокування шкідливого контенту, а Олег Чернобай розглядав правове регулювання в умовах воєнного стану. Дмитро Ланде та Віталій Зубок представили технічні аспекти кіберзахисту, а Микита Книш та Костянтин Корсун висвітлили теми “Хактивізм” і де вивчають хакерів відповідно.

У секції 2 та 3 обговорювали розповсюдження інформації під час війни та інноваційний розвиток для повоєнного відновлення України. Модератор Андрій Пазюк керував дискусією, де Кронда Ольга розповідала про роль National IP & Innovation Hub у розвитку економіки, а Олена Мініч обговорювала стратегічний напрямок України в цифровій економіці. Анатолій Моткін, Олександр Юрчак та Сергій Веретюк поділилися власними думками та досвідом у сферах ІТ-індустрії, інновацій та STEM-освіти.

Форум визначив важливі напрями розвитку Інтернету та кібербезпеки в умовах сучасних викликів. Учасники активно обмінювалися ідеями та рішеннями, спрямованими на покращення безпеки та інноваційного розвитку в Україні.

Анна Стожко

Шеф-редактор UPMP, журналіст проєкту StopLie, ведуча програми "Філософія особистості з Анною Стожко". Член Спілки польських журналістів. Координатор проєктів Польсько-Української Господарчої Палати. Проєктний директор БФ Польсько-Українського Партнерства