Конституція - це політичний договір між громадянами та владою

Конституція – це політичний договір між громадянами та владою

Конституція – це політичний договір між громадянами та владою.

За своєю суттю норми Конституції, насамперед, адресовані владі. Конституцію має виконувати, перш за все, саме політична еліта. Порушує Конституцію теж, як правило, влада.

Політична еліта (будь-яка еліта, не тільки в нас) завжди хитра та нахабна, завжди шукає шляхів отримати більше влади та багатств, завжди шукає шляхів обдурити, обмежити та пограбувати народ. Але, народ завжди сильніший. Час від часу політична еліта забуває, що народ сильніший (іноді еліта забуває, що народ взагалі є), заходить далеко в своїй пихатості і отримує від народу уроки у вигляді революцій, іноді кривавих.

Конституція говорить про те, що має робити (або не робити) влада, щоб жити в гармонії з народом.

Конституція – це запобіжник від амбіцій, жадібності та дурості політичноі еліти. Тому, владі вигідніше Конституцію виконувати, ніж порушувати.

Напевно складно пам’ятати всі положення нашої Конституції. Але, кожному представнику влади достатньо пам’ятати статтю 5: єдиним джерелом влади є Народ!

Вітаю всіх з Днем Конституції України!

Ірина Верещук

Народний депутат ВР України, президент Міжнародного центру балтійсько-чорноморських досліджень та консенсусних практик, доцент кафедри політології Національного педагогічного університету ім. П.Драгоманова.