"Лікар мене не дивився, дивився тільки фельдшер" - політв'язень Сервер Мустафаєв

“Лікар мене не дивився, дивився тільки фельдшер” – політв’язень Сервер Мустафаєв

“Судове засідання” щодо фігуранта другої бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір” Сервера Мустафаєва перенесли через його стан здоров’я. Політв’язень зазначив, що офіційного прийому у терапевта не було, лікар його не оглядав, тільки фельдшер, який не може встановити діагноз.

“Лікар мене не дивився, дивився тільки фельдшер. Офіційного прийому терапевта не було, тільки чергові фельдшери дивляться. Я в той день, 19 березня, на початку 12 години ночі в СІЗО повернувся, ну який там лікар може бути. Укол, щоб температуру знизити , мені не давали, ацетилсаліцилову кислоту дали, антибіотики і від кашлю бромгексин, начебто. В камері ще хворіють 3-4 людини, так само їм дають такі ж таблетки”, – розповів політв’язень.

Наразі у нього: сухий кашель, ніс забитий і гайморові пазухи сильно болять. Сервер написав заяву терапевту, щоб той його прийняв, прослухав легені.

Нагадаємо, що 21 травня 2018 року в окупованому Криму російські силовики провели обшуки в будинках активістів громадського об’єднання “Кримська солідарність”, в результаті яких було затримано Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова. Їх звинувачують в участі, забороненої на території Російської Федерації організації “Хізб ут-Тахрір”.

14 грудня 2018 року Сервера Мустафаєва відправили до психіатричної лікарні “для проведення експертизи”. Сам Мустафаєв назвав своє поміщення в психіатричну лікарню “каральної психіатрією”.

У лютому 2019 року Мустафаєва звинуватили в розповсюдженні, вивченні і пропаганді екстремістської ідеології.

12 вересня 2019 року вісьмох фігурантів другої бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір” – Марлена Асанова, Сервера Зекірьяєва, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Ернеса Аметова, Тимура Ібрагімова, Едема Смаілова і Сервера Мустафаєва – етапували з Криму в Ростов-на-Дону.

Ескендер Барієв

Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу.