Майстер-клас італійського маестро Vittorio Grigolo в Київській Консерваторії

Майстер-клас італійського маестро Vittorio Grigolo в Київській Консерваторії

Друзі, вітаю вас з останнім днем ​​зими! Вчора ми з журналістської командою Укрпресс Інфо та Українських Новин весь день супроводжували майстер-клас італійського маестро Vittorio Grigolo в Київській Консерваторії.

Людина унікальна у всьому, з тонким почуттям гумору: подумайте тільки, в його репертуарі 60 опер, просто найвищий клас, ми взяли у нього інтерв’ю, хоча він був дуже втомленим. До речі, маестро став співати з 4 років, а в 6 його помітив священик і взяв на навчання в Сикстинську Капелу. Дуже тепло відгукується про Україну і прямо говорить, хто ворог.
Вітторіо чудовий тим, що жодного разу не підкреслив своєї геніальності, був надзвичайно простий у спілкуванні з усіма, в цьому його справжня пишність!
Підкреслив високий рівень вокальної майстерності серед українських студентів. Інтерв’ю буде скоро, всім хорошого дня і прекрасного настрою!
🇮🇹 🇺🇦
Приголомшлива кар’єра співака розпочалася ще в дитинстві – як соліста у знаменитому хорі Сикстинської капели у Ватикані. 13-річним хлопчиком Вітторіо виступив в оперному театрі Рима на одній сцені з Лучано Паваротті. Віттоді знаменитий Маестро став наставником юного музиканта, допомагаючи у професійному зростанні та вдосконаленні вокальної техніки. За подібність тембру, Вітторіо навіть називали Павароттіно.

У 23 роки він дебютував у славетному театрі Ла Скала, ставши наймолодшим тенором-дебютантом на цій сцені. Тоді за диригентським пультом стояв сам Ріккардо Муті. Того ж року співак виступив у Королівському лондонському театрі «Ковент Гарден» у партії Кавалера де Гріє в опері Жуля Массне «Манон».

Міжнародна музична спільнота одразу помітила яскравий вокальний і драматичний талант молодого співака. В подальшому Вітторіо Гріголо співпрацював з такими видатними диригентами, як Зубін Мета, Лорін Маазель, Антоніо Паппано, Густав Дюдамель. Його партнерами по оперній сцені були всесвітньо відомі співаки Пласідо Домінго, Кірі Те Канава, Анна Нетребко, Анджела Георгіу, а також зірки поп- і рок-музики Стінг, Бруно Марс, Брюс Спрінгстін та інші. У репертуарі Вітторіо Гріголо – близько 60 оперних тенорових партій, записано вісім альбомів, кілька з яких стали золотими і платиновими.

Виступи співака незмінно викликають захват у глядачів. Критики відзначають його дивовижний тембр, енергетику, темперамент, видатну артистичність. Нині його можна почути в найкращих театрах світу, серед яких, окрім згаданих, Гранд Опера (Париж), Метрополітен опера (Нью-Йорк), Віденська опера, Національна опера Токіо, Берлінська опера, Цюріхський оперний театр, Оперний театр Валенсії.

Лауреат багатьох престижних премій і нагород, Вітторіо Гріголо в 2008 році номінувався на премію Греммі за альбом «West Side Story», а в 2011-му за версією журналу «L’Operа» визнаний найкращим тенором року. 2017-го він був спеціальним гостем на святкуванні 50-ліття Метрополітен опера в Нью-Йорку, в 2019 році – спеціальним гостем і членом журі популярного італійського конкурсу AMICI (аналог шоу «Голос Країни»).

Співак відомий як посол італійської культури. У 2015 році він отримав премію імені Енріко Карузо «За внесок у поширення італійської культури в світі».

Знана також активна благодійна діяльність Вітторіо Гріголо, яка полягає, насамперед, у допомозі та підтримці молодих талантів з усіх континентів, у тому числі – організація і проведення майстер-класів. Саме з цим пов’язаний його нинішній візит в Україну. Співак обрав провідний вищий музичний навчальний заклад держави – Національну музичну академію України імені Петра Чайковського, аби передати студентам-вокалістам тонкощі оперного бельканто.