Проукраїнському активісту Приходьку запросили 11 років колонії суворого режиму

Проукраїнському активісту Приходьку запросили 11 років колонії суворого режиму

У середу, 16 грудня, в Південному окружному військовому суді прокурор запросив проукраїнському активісту Олегу Приходьку, якого заарештували російські силовики через звинувачення в “тероризмі” і “виготовленні вибухівки”, 11 років колонії суворого режиму з відбуванням трьох років у в’язниці.

Як повідомляє дочка політв’язня, Приходьку хочуть призначити додаткове покарання у вигляді штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.

Нагадаємо, що 8 лютого 2019 року російські силовики провели обшук в будинку проукраїнського активіста Олега Приходька в селі Орехово Сакського району.

9 жовтня 2019 року російські силовики знову увірвалися в будинок Олега Приходька, і викрали його. 10 жовтня в його будинку був проведений обшук, під час якого чоловіка затримали. Також була затримана його дружина Любов Приходько. Активіста звинувачують в “тероризмі” і “виготовленні вибухівки”. Жінку затримали як свідка, але пізніше відпустили. 10 жовтня Київський районний “суд” заарештував Олега Приходько до 10 грудня. Пізніше у Приходька незаконно взяли зразки ДНК. Як вважає адвокат Назім Шейхмамбетов, це було зроблено з метою фальсифікації докази. Політв’язню неодноразово продовжували запобіжний захід. У квітні Олега Приходька етапували в СІЗО Ростова-на-Дону.

Ескендер Барієв

Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу.