Усім українським заробітчанам надаватимуть меддопомогу у разі зараження, бо Європа зацікавлена у непоширенні вірусу

Усім українським заробітчанам надаватимуть меддопомогу у разі зараження, бо Європа зацікавлена у непоширенні вірусу

Усім українським заробітчанам надаватимуть меддопомогу у разі зараження, бо Європа зацікавлена у непоширенні вірусу – Воскобойник.

Наскільки захищені зараз українці, що працюють за кордоном? Як змінюється потік трудових мігрантів за кордон через коронавірус?

Говоримо про це з Василем Воскобойником, президентом Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

Дмитро Бєлобров: Наскільки захищені зараз українці, які працюють за кордоном?

Василь Воскобойник: Кількість українців, які працюють в Італії нелегально — дуже велика. Вони опинились в ситуації, коли їм потрібно або повертатись, або залишатись там. Я впевнений, що деяка частина не повернеться. У світі коронавірус сприймається не як епідемія, а як пандемія — тобто як хвороба, що охопила весь світ. Виділяється дуже багато грошей і якщо з українцями щось трапиться — їм буде надана необхідна медична допомога, не важливо чи сплачували вони податки. Головне завдання на місцях — зупинити розповсюдження цієї хвороби. Одним з прикладів такої спільної боротьби проти коронавірусу є виділення великої суми грошей на боротьбу — тільки в Європі виділено 37 мільярдів євро. Все це націлено на одне — зупинити розповсюдження хвороби. Я хочу підкреслити, що українці не залишаться без медичної допомоги незалежно від того, де вони перебувають.

Анастасія Горпінченко: Якщо говорити про компанії, які закрились через коронавірус, чи продовжують виплачувати заробітну платню своїм працівникам?

Василь Воскобойник: Усе залежить від того, як працювала людина, якщо вона працювала неофіційно і зупинилось виробництво — звісно, що її просто викинули на вулицю. Якщо ми кажемо про людей, які працюють офіційно, то тут все залежить від держави, де це відбувається. У Португалії цікаве рішення — якщо роботодавець зможе довести державі, що через карантин він не може достатньо заробляти, то держава покладає на нього виплату 30 % заробітної плати, а держава компенсує різницю. Тобто 70 відсотків буде виплачено саме з бюджету країни.

Якщо казати про інші країни — тут потрібно дивитись, як буде працювати бізнес, загальної схеми вже не існує. У Польщі прийняли окремий закон по боротьбі з коронавірусом. Люди, як працюють у сферах, пов’язаних з обслуговуванням людей — всі відправлені на двотижневий карантин, а ті, хто працюють конвеєрі зараз працюють. Тут головне — зменшити кількість взаємодій поміж людьми. На деяких виробництвах, де технологічний процес дозволяє людям працювати не скупчено — вони працюють до сих пір. Всіх інших відправили на карантин. Стосовно заробітних плат і медичних послуг — тут ситуація як і в Італії. Люди, які працюють офіційно — отримують заробітні плати навіть знаходячись на карантині.

Якщо говорити про офіційне працевлаштування, то приблизно 40 відсотків людей працює легально, а 60 – нелегально. Думаю, після пандемії більшість людей зрозуміє, що вони сам на сам з проблемою і ліпше, якщо за тобою стоїть держава, яка зможе допомогти.

Більше за посиланням: Громадське радіо

Василь Воскобойник

Президент всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування