Усім зрозуміло, що ми будемо відвойовувати наші землі

Усім зрозуміло, що ми будемо відвойовувати наші землі

Усім зрозуміло, що ми будемо відвойовувати наші землі. Росіяни бояться контрнаступів, які є неминучими. Тому вони хочуть мати живий щит у вигляді наших громадян, які залишаються на тимчасово окупованих територіях.
Вороги поспішають з видачею своїх паспортів та підготовкою до своїх «референдумів». Тут не має бути жодних ілюзій: паспорти та «референдуми» – це російська зброя, більш небезпечна, ніж ракети.
Якщо ми хочемо реально протидіяти окупації, ми маємо зайняти більш чітку та більш жорстку позицію щодо отримання паспортів окупантів та голосування на їх «референдумах».
Маємо чітко сказати: це злочин проти нашої держави! Щодо отримання паспортів юристи кажуть, що можуть бути певні дуже невеликі виключення. Наприклад, отримання паспорта, щоб переїхати на підконтрольну Україні територію.
Але засадничо, будь-яке отримання українським громадянином (незалежно від мотивів) паспорта держави-агресора має розглядатись як злочин. Ми маємо донести це до громадян, які знаходяться зараз під тимчасовою окупацією. Розумію, що це жорстко, але йдеться про існування української держави.
Ірина Верещук

Віце-прем'єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України