Я з приводу остаточної перемоги бабла над розумом

Я з приводу остаточної перемоги бабла над розумом

Я з приводу остаточної перемоги бабла над розумом.

Це про вихваляння Федорова, що його домашня мініцифра «визначено беніфеціаром проекту» міжнародної технічної допомоги з кібербезпеки від Уряду США через фонд USAID.
У мене є кілька простих питань до USAID.
Впевнений, хтось з читачів цього допису має контакти у цій організації і зможе донести ці питання до цільових вух.

Отже:
1. Чи в курсі в USAID, що у Мінцифри немає жодного пристойного фахівця з кібербезпеки? От буквально – жод-но-го. Нестор, Ілля, Христина, Уляна, Яків. Яким чином ці випадкові люди можуть мати хоча б якесь уявлення що і як потрібно реформувати? Кожна кухарка може керувати кібербезпекою, так?

2. Чи в курсі в USAID, що на чолі «реформи Держспецзв’язку» поставили людину, яку п’ять років тому затримали на вимаганні та отриманні хабаря? І який теж нульовий у питаннях кібербезпеки.

3. Чи в курсі в USAID, що аналогічного рівня знань та порядності людину поставили на чолі кібер-підрозділу СБУ?

4. Чи в курсі в USAID, що кіберполіцією також керують перевертні в погонах, які по команді начальника сфабрикують будь-яке кримінальне розслідування проти будь-кого? І навалять чайлд порно у будь-який вилучений під час обшуку девайс.

5. Чи в курсі в USAID, що в українській кібер-спільноті рівень довіри до Мінцифри у питаннях кібербезпеки дуже близький до нуля? А у ком’юніті їх тримають за небезпечних агресивних невігласів. Звісно, крім тих одиниць без совісті, хто харчується з держзамовлень.

Ще добавлю кілька шматочків інформації, про всяк випадок.
Ніяких публічних звітувань про хід проекту не буде, це вони брешуть. А якщо і буде, то у звичному стилі «уріно-офтальмологія».

«Розбудова ефективного та сучасного державного кіберцентру» – це також цілковита брехня, мова може йти лише про CERT-UA при ДЦКЗ у складі Держспецзв’язку, але там все дуже сумно наразі. Я точно знаю. Попередні керівники намагалися щось змінити на краще, але їх якраз цього місяця замінили на професійних корупціонерів.
Централізація для кібер-захисту державної ІТ-інфраструктури та реєстрів – погана ідея. Дилетантська. І це свідчить про рівень розуміння проблематики.

Забути КСЗІ як страшний сон – хороша ідея, але спочатку запропонуйте хоча б якусь альтернативу. І її щось поки не видно, так щоб вже готова була до використання. Лише якісь неясні “або інші”.
Сигналом довіри до яких результатів міні-цифри є 38 мільйонів доларів? Я не знаю жодного реального результату. Сумнівна безпеки Дії? Так ця бомба колись таки бабахне. Антиконституційне Дій-вдома? За це свого часу Федорова та Авакова судитимуть. Про які, власне, результати йдеться, ladies and gentlemen?

Насправді, я думаю, що про усе це в USAID в курсі.
Проте ця організація сама зацікавлена у
1) якнайскорішому розпилі грошей американських платників податків і
2) імітації допомоги, але по факту залишити Україну бананової кібер-республікою.

Я б і ще багато чого написав, але маю багато роботи сьогодні.
Лише зауважу наостанок, що тезис «ми плануємо залучати найкращу українську експертизу» – це теж брехня відпочатку, пиляти американські гроші будуть всі ті ж друзяки Федорова, що і до того. І вони точно не найкращі. Зате «свої».

Беріть попкорн, кіно про натхненних ідіотів та хитрих «благодійників» ось-ось почнеться.

 

Костянтин Корсун

Голова Ради Громадської організації Українська група інформаційної безпеки, директор компанії з кібербезпеки Berezha Security.