Європейський економічний конгрес тепер онлайн: нові виклики
Ядвіга Емілевич – віце-прем’єр-міністр та міністр розвитку Польщі

Європейський економічний конгрес тепер онлайн: нові виклики

Розпочато друге 3-денне видання дискусій та дебатів Європейського економічного конгресу онлайн (EЕС Online), що традиційно відбувався у польському місті Катовиці.

Польсько-Українська Господарча Палата сьогодні взяла участь у двох панелях заходу – “Мистецтво розморожування. Бізнес, адміністрація, ринок” та “Міжнародна торгівля, експорт, експансія”, які є найцікавішими для нашої діяльності.

Серед поважних гостей конгресу Еліза Феррейра – Комісар ЄС з питань згуртованості та реформ, Ядвіга Емілевич – віце-прем’єр-міністр та міністр розвитку, Ванда Бук – заступник держсекретаря Міністерства оцифрування.

Ядвіга Емілевич – віце-прем’єр-міністр та міністр розвитку Польщі

Дана частина ЕЕС Online присвячена  підсумкам першого етапу функціонування антикризових щитів у Польщі, їх ефектам, досвіду та висновкам. Що змінили “covid”-норми в умовах провадження підприємницької діяльності? Календар розморожування та комунікація  – це те, що на разі є вирішальним для бізнесу. Які зміни внесли компанії, щоб вижити, і які ризики створює повернення на ринок? Перспективи відновлення економіки у світлі фінансових даних та макроекономічних прогнозів. Все це є темами обговорення, аби знайти шляхи розвитку польської економіки.

У дискусійній панелі «Міжнародна торгівля, експорт, експансія» головні  тези стосувалися розморожування економічного обороту в глобальному та локальному масштабі – темпи, бар’єри, пастки; протекціонізм на хвилі як загроза польській економіці. Підтримка експортерів та інвесторів на зовнішніх ринках визнані ефективними моделями операцій під час світової рецесії. Міжнародна логістика тримається перед новими реаліями, викликами та можливостями.

Європейський економічний конгрес посідає значне місце серйозної та змістовної дискусії стосовно викликів, котрі стоять перед економікою сьогодні, та перспектив на майбутнє.

Пандемія призвела до того, що ця подія, як і безліч подібних, перенесена в інший формат, однак це не означає, що дискусія припинилася. Вона просто перейшла в мережі – онлайн. Робота триває.

Анна Стожко

Анна Стожко

Координатор проєктів Польсько-Української Господарчої Палати та Polish Business Center в Україні, журналіст, ведуча програми "Філософія особистості з Анною Стожко"