Звідки мені знайоме це обличчя?

Звідки мені знайоме це обличчя?

«Звідки мені знайоме це обличчя?» – гарячково думав я, стоячи у черзі відділення Нової пошти.
Хлопець з дівчиною відправляли купу рекламних матеріалів до болю знайомої тематики «як отримати ковід-сертифікат через додаток Дія»: плакати, якісь стійки, чорне ганчір’я, коробки.
Я вже відправив свою посилку, а вони все ще вовтузилися.
І раптом асоціативне мислення видало неочікуваний результат: цей хлопець дуже схожий на автора першої «фейко-Дії», про яку я писав менше місяця тому: https://cutt.ly/dTys1h2
Плюс матеріали Дія-пропаганди – начебто все сходиться.
Але ж треба переконатися, бо я ж не засну потім.
«- Юначе, а Ви часом не із Запорізької області?
– Так.
– Це ж Ви зробили «фейк-Дію»?
– (Кивнув)
– а можна селфі з Вами?
– (пожав плечима і кивнув)
– Дякую!»
Буквально сьогодні вранці я запитував у дописі чи комусь щось відомо про долю авторів двох попередніх «фейкових Дій». І ось Провидіння того ж дня надіслало мені свою відповідь.
Хлопець відвантажує пропагандистські матеріали у відділенні НП в Києві. Вигляд у нього не був особливо радісний, але хтозна, може від завжди такий.
Свого часу Імператор Всея Діджиталізацій Федоров пропонував «…хлопця направити на виправні роботи в IT без персональних даних та інших сенсативних речей.”: https://cutt.ly/HTHA6T0
І тепер особисто я став свідком як ці «виправні роботи» виглядають. Без рішення суду, звісно. Федоров, як відомо, сам собі і суддя, і прокурор.
Поговорити з нашим героєм про купу цікавих для мене речей, на жаль, не вдалося: усі навколо поспішали, обстановка була дещо нервова, та і співбесідник якось не горів бажанням.
Але я б із задоволенням поспілкувався та багато про що б запитав: чи він працює примусово, чи платять йому зарплату, де він мешкає у Києві, у яких умовах, чи не голодує, чи дозоляють йому вільно пересуватися містом, як просувається кримінальне розслідування проти нього, чи не потрібує кваліфікованого (можливо – безкоштовного) адвоката і купа інших питань.
Адже він – перша жертва Дія-режиму, знакова, майже історична постать. Знаменитість свого роду.
Хлопче, якщо ти читаєш ці рядки – будь ласка, пінгани мене у месенджер. Якщо маєш бажання, звісно.
Дисклаймер:
Зустріч ця відбулася абсолютно випадково: ніхто не міг знати коли і у якому відділенні НП я з’явлюся. Ніхто, ні з ким й ні про що не домовлявся. Ми з ним навіть не знайомі.
І хлопець ні в чому не винний: ані в розробці додатку, зовні схожого на Дію, ані в нашій з ним випадковій зустрічі.
Сподіваюся, після цього допису до парубка не застосують «виховні методи» у підвалах МЦТ.
P.S.: Знаю, мене почитує кілька практикуючих адвокатів, тому одразу запитаю: пані та панове, ми ж єслішо зможемо допомогти безвинній жертві режиму на безоплатній основі, так? (з надією заглядає в очі)
Костянтин Корсун

Голова Ради Громадської організації Українська група інформаційної безпеки, директор компанії з кібербезпеки Berezha Security.