1 квітня у Польщі стартує Національний перепис населення та житла
ілюстраційне фото pixabay.com /CCO public/

1 квітня у Польщі стартує Національний перепис населення та житла

Відповідно до Закону про державну статистику, участь у Національному переписі населення та житла 2021 року є обов’язковою. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

1 квітня у Польщі стартує Національний перепис населення та житла. Перепис проводиться кожні 10 років – останній був у 2011 році.

Очільник Головного статистичного управління (GUS) Домінік Розкрут заявив, що це надзвичайно важливе дослідження, яке надасть актуальну, надійну та достовірну інформацію про те, як формується населення Польщі, та в яких квартирах воно живе.

Перепис перевірить основну інформацію про людей, які проживають у даному домогосподарстві, про певні характеристики цих людей, у тому числі пов’язані з економічною діяльністю, – уточнив голова Головного статистичного управління. Співбесіда з мешканцями буде коротшою, ніж раніше.

За словами Домініка Розкрута, під час перепису запитання щодо релігії чи національної меншини будуть добровільними, проте, як додав, є заклик надати цю інформацію.
Чиновник запевнив, що вся інформація, отримана від респондентів під час перепису, є анонімною. «Йдеться лише про отримання точних даних про населення, а не про окремих людей», – наголосив очільник Головного статистичного управління.

Головне статистичне управління заохочує до самостійного перепису через Інтернет. Респонденти, які не зможуть зробити це самостійно за допомогою вебформи, будуть списані одним із двох інших методів: за допомогою телефонного інтерв’ю, або безпосереднього опитування, проведеного переписувачем та записане на електронний мобільний пристрій.

Відповідно до Закону про державну статистику, участь у Національному переписі населення та житла 2021 року є обов’язковою.
Перепис триватиме до 30 вересня.

IAR/Л.І.