12-13 грудня в Любліні відбудеться VI Міжнародна конференція «Польсько-український кордон – шанс чи бар'єр для розвитку?»

12-13 грудня в Любліні відбудеться VI Міжнародна конференція «Польсько-український кордон – шанс чи бар’єр для розвитку?»

Під час конференції ми спробуємо опрацювати пропозиції рішень щодо поліпшення функціонування польсько-українського кордону з урахуванням викликів сьогодення. Організаторами заходу є Польсько-українська господарча палата і Вища школа підприємництва та адміністрації у Любліні. UPMP є медіа партнером конференції. Про це повідомляє Upmp.news.

Міжнародна конференція «Польсько-український кордон – шанс чи бар’єр для розвитку?» вже вшосте об’єднує бізнес-середовища, які накреслюють нові напрямки розвитку польсько-українських економічних відносин. За участі представників центральних і місцевих органів влади, польських та українських прикордонних і митних служб, автомобільних і залізничних перевізників та ряду інших суб’єктів ми сформулюємо конкретні постулати поліпшення поточної ситуації та опрацюємо рішення для взаємодії з Україною
у майбутньому.

Реєстрація на конференцію: https://www.pol-ukr.com/granica/

Протягом дводенної конференції панелісти, які представляють різні середовища з Польщі та України, виступлять на сесіях, розділених на наступні тематичні блоки: правові аспекти функціонування кордону і минулий досвід, пропускна здатність зовнішнього кордону ЄС, підвищення ефективності прикордонних служб, Польща як транспортно-логістичний хаб міжнародної торгівлі, виклики, пов’язані з перетином кордону автомобільними перевізниками, підвищення ефективності залізничного сполучення через польсько-український кордон, нові технології в прикордонній службі.

Опрацювання рішень

У ході конференції учасники спробують виробити рішення для воєнного часу, спрямовані на максимальне спрощення перевезення гуманітарної допомоги, здійснення товарообігу відповідно до потреб міжнародних партнерів, а також підприємців з України, Польщі й інших країн Європейського Союзу.

Тематичні напрямки конференції

Серед питань, які ми плануємо порушити під час заходу, варто виділити наступні тематичні напрямки: забезпечення експорту та імпорту між країнами та організації гуманітарної допомоги; пропускна спроможність зовнішнього кордону ЄС; підвищення ефективності прикордонних служб; оптимізація руху автомобільного та залізничного транспорту через польсько-український кордон; правові аспекти функціонування кордону. Тема кордону, у широкому розумінні – інфраструктури та пропускної здатності прикордонних переходів, черг, роботи прикордонних, митних, фітосанітарних та ветеринарних служб, особового та вантажного руху – протягом багатьох років була предметом численних дискусій та дебатів. Сьогодні, коли в Україні точиться жорстока війна, питання кордону набуває особливого значення. У ситуації, коли транспортні коридори України частково зруйновані, а порти заблоковані, Польща завдяки своєму розташуванню стає своєрідним транспортним
і логістичним хабом. Це виклик і можливість активізувати співпрацю в цій області – сьогодні і в майбутньому. Конференція «Польсько-український кордон – шанс чи бар’єр?» – це  платформа для обміну досвідом, думками, представлення існуючих рішень та визначення напрямків змін та оптимізації.

Запрошуємо до участі у конференції!

Контакт: Анджей Дрозд, [email protected]