2 місяці позбавлення волі за погрози українській родині у Польщі

2 місяці позбавлення волі за погрози українській родині у Польщі

Таке рішення виніс окружний суд у Тихах щодо Петра М. за ксенофобські погрози сім’ї українців, які шукали житло. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на In Poland.

Мова ненависті щодо українців у Польщі не залишилася безкарною з посиланням на інформацію Центр моніторингу расистської та ксенофобської поведінки (OMZRiK).

Засуджений не був знайомий з українцями. Він просто прочитав повідомлення про те, що вони шукають квартиру. І написав погрози у відповідь:«Нехай валять до себе, інакше я куплю мачете і зроблю їм криваву Сілезією, як вони Волинь».

Суд не сумнівався, що така поведінка — мова ворожнечі. І 19 січня 2021 року засудив чоловіка відповідно до пункту 1 статті 256 Кримінального кодексу:

«Той, хто публічно пропагує фашистську або іншу тоталітарну систему держави або підбурює до ненависті на основі національних, етнічних, расових чи релігійних відмінностей або через відсутність релігії, підлягає штрафу, покаранню за обмеження волі або покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років».

Чоловікові також було присуджено судові витрати у розмірі 130 злотих.