20 років тому в Катині відкрили Польське військове кладовище
Катинь – Польське військове кладовище Shutterstock.com / EhayDy

20 років тому в Катині відкрили Польське військове кладовище

У Катині спочивають тлінні останки офіцерів і курсантів Війська польського, захоплених у полон Червоною армією в 1939 році. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Cьогодні минає 20 років після відкриття Польського військового кладовища в Катині. У братських могилах спочивають польські офіцери, убиті навесні 1940 року за наказом Сталіна. Хоча Росія офіційно визнала, що злочини були скоєні радянськими службами за наказом керівництва СРСР, Москва донині відмовляється реабілітувати жертв і засекретила деякі архівні документи.

Влада Радянського Союзу брехала про катинський розстріл протягом 50 років.
Польсько-радянську комісію істориків створено лише в 1987 році, коли Радянська держава розпадалася. У результаті роботи цієї комісії, 13 квітня 1990 р., президент Радянського союзу Міхаїл Ґорбачов передав Польщі перші документи, що стосуються катинського злочину, і від імені влади СРСР визнав, що це один із сталінських злочинів, скоєних співробітниками НКВС.

Після розпаду Радянського Союзу в 1994 році Польща уклала договори з Росією та Україною на будівництво військових кладовищ у Катині, Мєдному, Харкові та Биківні. 28 липня 2000 року відкрито польське військове кладовище в Катині. У масових могилах спочивають тлінні останки 4421 людини, офіцерів та курсантів Війська польського, захоплених у полон Червоною армією в 1939 році. Усі вони були вбиті за наказом Йосифа Сталіна пострілом у потилицю. Вбивцями були офіцери НКВС.

IAR/Л.І.