720 мільйонів євро на з'єднання енергетичної мережі країн Балтії з Польщею
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен з лідерами країн Балтії та Польщі PAP/EPA/ARIS OIKONOMOU / POOL

720 мільйонів євро на з’єднання енергетичної мережі країн Балтії з Польщею

З’єднання енергомережі країн Балтії з Польщею, а відтак із європейською системою, має зменшити залежність Литви, Латвії та Естонії від Росії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президентка Європейської комісії Урсула фонд дер Ляєн заявила у п’ятницю вранці про підписання угоди у справі призначення 720 млн євро на синхронізацію енергетичних мереж держав Балтії з Польщею. Йдеться про від’єднання країн Балтії від російської системи та приєднання їх до європейської системи, а Польща має стати з’єднучою ланкою. Ця інвестиція повинна зменшити енергетичну залежність Литви, Латвії та Естонії від постачань енергії з Росії.   

Голова Єврокомісії у спільній заяві з лідерами країн Балтії та Польщі наголосила, що електроенергетичне з’єднання держав балтійських країн з рештою Європи припинить їхню ізоляцію та зменшить надмірну залежність регіону від єдиного джерела імпорту енергії.

Прем’єр Польщі Матеуш Моравєцький сказав, що це з’єднання допоможе у подоланні ізоляції Литви, Латвії та Естонії.

«Ми показуємо солідарність з нашими балтійськими друзями. Це також важливий крок на шляху до ще ліпшої економічної співпраці. Енергія є важливим фактором в економіці. Енергетична безпека, забезпечення постачання ресурсів – це умова стабільності та економічної сили нашого регіону», – сказав прем’єр.

Президент Литви Ґітанас Науседа наголосив, що ЄС повинен «зробити все, що в його силах, аби зробити незалежною нашу систему від третіх країн».

Синхронізація мережі країн Балтії з європейською континентальною мережею має завершитися до 2025 року.

PAP/Т.А.