9 листопада президент Польщі Анджей Дуда ратифікує договір, що розширює польсько-американську оборонну співпрацю
Amerykańscy żołnierze podczas ćwiczeń Bull Run 12 w Polsce w Bemowie Piskim DVIDS /U.S. Army photo by Cpl. Justin W. Stafford

9 листопада президент Польщі Анджей Дуда ратифікує договір, що розширює польсько-американську оборонну співпрацю

Договір відкриє можливість створення у Познані штабу командування V Корпусу американського війська. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У понеділок, 9 листопада президент Польщі Анджей Дуда ратифікує договір, що розширює польсько-американську оборонну співпрацю.

Як сказав Польському радіо голова Бюро національної безпеки Павел Сольох, підписання цієї угоди завершує шлях, який розпочався у 2019 році:

«Нагадаю про те, що президенти Польщі та США підписали декларацію про присутність у Польщі американських збройних сил. Кілька місяців після цього президенти Польщі та США підписали декларацію про зміцнення співпраці в галузі оборони. І нарешті 15 серпня цього року міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак та державний секретар США Майк Помпео підписали договір про зміцнення оборонної співпраці».

В урочистому підписанні президентом Польщі Анджеєм Дудою договору про зміцнення оборонної співпраці зі США візьмуть участь: прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький, міністр національної оборони Маріуш Блащак, міністр закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау, командувач Генштабу генерал Раймунд Анджейчак та послиня США у Польщі Джорджетт Мосбахер.

Договір відкриє можливість створення у Познані штабу командування V Корпусу американського війська, який тісно співпрацюватиме з польською армією з метою нарощування потенціалу для перекидання великих військових сил на територію Польщі та інших держав східного флангу НАТО. 

IAR/Я.С.