Аґнєшка Голланд розкритикувала організаторів Каннського фестивалю
Польська режисерка Аґнєшка Голланд Martin Kraft, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Аґнєшка Голланд розкритикувала організаторів Каннського фестивалю

Польська режисерка додала, що зараз вся російська культура, навіть класика XVIII століття має переглядатися, оскільки наслідки «російської імперіалістичної агресії» стали очевидними. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польська режисерка Аґнєшка Голланд, президентка Європейської кіноакадемії, розкритикувала Каннський кінофестиваль за те, що він прийняв російський фільм до основного конкурсу, – пише тижневик «Variety». Йдеться про фільм Кіріла Сєрєбрєннікова.

Виступаючи в Каннах на галузевій нараді, присвяченій підтримці української кіноіндустрії під час війни, Голланд сказала, що її погані відчуття підтвердилися. Російський режисер використав прес-конференцію фестивалю фільму, щоб похвалити російського олігарха (який фінансував фільм) та порівняти трагедію російських солдатів з українськими. «Я б не дала йому такого шансу в цей момент», – сказала Голланд.

Польська режисерка, у якої фільм «Mr. Jones» (укр. «Ціна правди») зосереджується на реальній історії валійського журналіста, котрий у 1930-х роках виявив правду про Голодомор, через який загинули мільйони людей, додала, що зараз вся російська культура, навіть класика XVIII століття має переглядатися, оскільки наслідки «російської імперіалістичної агресії» стали очевидними. 

variety.com/Р.Г.