Анджей Дуда бере участь у саміті Люблінського трикутника в Україні
Президент Анджей Дуда. Гута, Україна, 20 грудня 2021 року PAP/Andrzej Lange

Анджей Дуда бере участь у саміті Люблінського трикутника в Україні

Після зустрічі Анджей Дуда заявив, що він є «абсолютним супротивником поступок Росії». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент Анджей Дуда заявив, що необхідно вчинити все, аби запобігти нападові Росії на Україну. Анджей Дуда бере участь у саміті Люблінського трикутника в Україні.

У Гуті на заході України зустрілися президенти Польщі, Литви та України. Головною темою зустрічі стала безпека в регіоні, особливо в контексті накопичення російських військ неподалік українського кордону.

Після зустрічі Анджей Дуда заявив, що він є «абсолютним супротивником поступок Росії»:

«На моє переконання, це Росія повинна відмовитися від дій, до яких вона вдавалася впродовж останніх років. Нагадаю, що 2008 року це був напад на Грузію. 2014 року це був напад на Україну. Сьогодні, де факто, Росія окупує частину грузинських земель, окупує також частину земель України. Я маю на увазі Луганську і Донецьку області, зайняті, теоретично, сепаратистами, але ж всі знають, ким є ці сепаратисти, а також – беззаперечну окупацію Криму».

Президенти Польщі і Литви пообіцяли підтримувати Україну в її прагненнях, пов’язаних із членством в НАТО та Європейському Союзі. За словами цих лідерів, необхідним буде подальше накладання на Росію санкцій, якщо ця країна не відмовиться від агресивних дій, або коли б підтвердилися чутки про передислокацію ядерної зброї на територію Криму та Білорусі.

IAR/А.М.