Анджей Дуда: Польща та України є і будуть близькі одна одній
Президент Польщі Анджей Дуда PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Анджей Дуда: Польща та України є і будуть близькі одна одній

У найближчу неділю з ініціативи президента Польщі культурним закладам в Україні передадуть декілька сотень примірників «Кримських сонетів» Адама Міцкевича в перекладі українською та кримськотатарською мовами. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Кілька сотень примірників «Кримських сонетів» Адама Міцкевича в перекладі українською та кримськотатарською мовами передадуть культурним закладам України в неділю. Президент Анджей Дуда наголосив, що Польща та Україна є і будуть близькі одна одній.

«Цього року Україна святкує 30-ту річницю незалежності. З цієї нагоди під час свого візиту до Києва я передав „Кримські сонети” Адама Міцкевича в перекладі українською та кримськотатарською мовами. Ми є і будемо близькими одні одним», – написав президент у понеділок у соцмережах. Також очільник польської держави опублікував короткометражний фільм, у якому українські громадяни читають «Кримські сонети».

У серпні цього року президент Польщі Анджей Дуда був в Україні; він брав участь у саміті Кримської платформи та у святкуванні Дня Незалежності України. Кримська платформа — ініційований Україною проект, присвячений проблемам Кримського півострова, тимчасово окупованого Росією з 2014 року. Перша зустріч у межах платформи відбулася у серпні цього року в Києві.

Міністр президента Войцєх Колярський повідомив PAP, що «Кримські сонети», перекладені українською та кримськотатарською мовами, видані як спільний проект Польського інституту в Києві та канцелярії президента. «Ця публікація підготовлена ​​спеціально до засідання новоствореної інституції, тобто Кримської платформи», – додав він.

«Відповіддю на цей подарунок стали фільми, записані кримськими татарами, лідерами цієї громади, громадянами України, які хотіли подякувати президенту за цей жест», – розповів Колярський. За його словами, у фільмі ми можемо бачити зокрема Еміне Джапарову, заступницю міністра закордонних справ України, а також художників, журналістів та громадських діячів.

У ролику також присутні: український музикант Тарас Компаніченко, один з лідерів кримських татар Рефат Чубаров, польонійний громадський активіст Влодзімєж Іщук, відомий український актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв, а також Марія Осідач з Центру польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківськ та журналісти з Києва – Марія Гурська та Дорота Яворська.

Колярський також повідомив, що кілька сотень примірників «Кримських сонетів» із вступом Анджея Дуди будуть передані культурним закладам України у неділю під час церемонії, організованої Польським інститутом у Києві.

PAP/Т.А.