Анджей Дуда виступив із промовою і закликом у 102 річницю Незалежності Польщі
Президент Польщі Анджей Дуда виступає з промовю до 102 річниці Незалежності Польщі PAP/Paweł Supernak

Анджей Дуда виступив із промовою і закликом у 102 річницю Незалежності Польщі

Президент Польщі, серед іншого, закликав до єдності, допомоги один одному у добу пандемії, а також здавати плазму для хворих. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Заклик до єдності, подяки для медиків та заохочення осіб, котрі одужали, здавати свою плазму. Президент Польщі Анджей Дуда з нагоди Дня Незалежності 11 листопада виступив із промовою. Передусім він наголосив на викликах, пов’язаних з епідемією коронавірусу, з якими доводиться стикатися Польщі.

«Час пандемії – це час прийняття важких, часто непопулярних рішень. Ми всі вже дуже змучилися від введених обмежень і заборони. Ми відчуваємо непевність. Багато людей турбується за свої фірми, робочі місця, за своє майбутнє і своїх рідних. Однак у надзвичайній ситуації необхідними є надзвичайні заходи. Для кожного з нас найважливішими є життя і здоров’я. Тому сьогодні завдання польської держави – гарантувати безпеку усім громадянам», – наголосив він.

Анджей Дуда сказав, що цього року поляки святкують День незалежності Польщі в тіні пандемії коронавірусу. Президент додав, що перебіг цьогорічного святкування річниці відновлення незалежності Польщі є іншим, ніж зазвичай:

«102 роки тому сповнилося велике прагнення поколінь поляків – польська держава повернулася на мапу світу, Польща повернула незалежність. Матеріалізувалася мрія, за яку багато наших співвітчизників заплатило найвищу ціну – ціну власного життя. Згадаймо їх у цей винятковий день. Сьогодні, 11 листопада, як і щороку, ми відзначаємо свято. Але для усіх нас це дуже важкий час – не відбуваються традиційні урочисті заходи, що нерозривно пов’язані із радісним святкуванням Дня незалежності».

Анджей Дуда зазначив, що сьогодні проявом патріотизму є дотримання вказівок лікарів та допомога іншим. Президент подякував лікарям за їхню важку працю і закликав осіб, котрі побороли коронавірус, здавати плазму, аби допомогти тим, хто нині ще бореться із „ковідом”.

«Я знаю, що означає захворіти на Covid. І дуже добре розумію тривогу, яку ви відчуваєте за здоров’я найрідніших. Я сам це пережив в останні тижні. На щастя, хвороба вже позаду, як і у тисяч поляків, яких тепер називають одужалими. Я хочу Вас закликати здавати плазму. Я сам зроблю це у найближчі дні після завершення відповідних медичних процедур. Так ми зможемо допомогти хворим особам», – сказав він.

Анджей Дуда зазначив, що у найближчі місяці буде доступна вакцина, яка нарешті допоможе остаточно перемогти пандемію. Він додав, що влада Республіки Польща готова до ефективної реалізації цього завдання у співпраці з нашими партнерами у Європейському Союзі.

Очільник польської держави наголосив, що найважливішою частиною польської держави є громадяни. Він підкреслив, що всі негаразди можна подолати у єдності.

102 роки тому, 11 листопада 1918 року, Польща відновила незалежність. Після 123 років поділів Польщі повернулася на мапу Європи. Того дня закінчилася також Перша світова війна, одна з найбільших кривавих в історії. У результаті три імперії, які раніше розділили Польщу, зазнали краху, і держави-переможниці схвалили план створення незалежної польської держави. На згадку про цю подію 11 листопада поляки святкують День незалежності Польщі.

IAR/Т.А.