Асоціація польських журналістів виступила з підтримкою Еви Станкевич. Її фільм про смерть президента Польщі в РФ зняли з ефіру
Розбитий літак ТУ-154М Serge Serebro, Vitebsk Popular News/Wikimedia Commons/CC

Асоціація польських журналістів виступила з підтримкою Еви Станкевич. Її фільм про смерть президента Польщі в РФ зняли з ефіру

Асоціація польських журналістів (SDP) висловила підтримку Еві Станкевич у зв’язку зі скасуванням прем’єри її фільму «Стан небезпеки» про смерть президента Польщі Лєха Качинського в Росії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Через те, що Польське телебачення (TVP) несподівано скасувало прем’єру фільму Еви Станкєвич «Стан небезпеки», Центр моніторингу свободи преси Асоціації польських журналістів заявляє, що повністю висловлює свою солідарність із Евою Станкевич, журналісткою та документалісткою, і звертається до громадського телебачення з проханням показати цей фільм якомога швидше. 

Документальний фільм «Стан небезпеки» ( «Stan zagrożenia» ) мав бути показаний першою програмою Польського телебачення (TVP1) 20 січня о 21 годині за Варшавою у рамках документального циклу. У день запланованого показу, в другій половині дня з’явилася інформація про те, що трансляція фільму скасована. Це було підтверджено ввечері, оскільки о 21 годині на телеканалі TVP1 транслювали футбольний матч за Суперкубок Італії.

Згідно з інформацією, опублікованою у ЗМІ, Інформаційний центр Польського телебачення у вечірньому комюніке пояснив, що компанія «отримала офіційні та юридичні застереження, створюючи серйозні сумніви щодо ризику використання у фільмі захищених законом матеріалів». Польське телебачення повідомило, що після детального юридичного аналізу було прийнято рішення перенести трансляцію фільму «Стан небезпеки» на 10 квітня цього року.

Рішення TVP S.A. здивувало як авторку фільму, так і його продюсерів. Ева Станкевич у заяві, опублікованій 21 січня цього року, ствердила, що рішення зняти «Стан небезпеки» з ефіру було прийнято в останню хвилину, і, що фільм був у розкладі в середу вдень.

Центр моніторингу свободи преси Асоціації польських журналістів заявляє, що за погодженням із авторкою фільму «Стан небезпеки», редакторкою Евою Станкевич, буде докладати зусиль, щоб згаданий фільм було показано в ефірі TVP, і хоче нагадати, що свобода слова та преси – це основні свободи та цінності, які зобов’язані захищати всі органи влади демократичної держави, а будь-яка форма превентивної цензури конституційно заборонена в Польщі.

sdp.pl/Л.І.