Батьки Рамана Пратасєвіча закликають до дій у справі ув’язненого сина
Наталія Пратасєвіч – матір затриманого Рамана Пратасєвіча PAP/RADEK PIETRUSZKA

Батьки Рамана Пратасєвіча закликають до дій у справі ув’язненого сина

У Білоруському домі у Варшаві батьки блогера, який критикує режим, закликали повідомити лідерів країн ЄС про затримання і катування в ізоляторі їхнього сина. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Мама затриманого у Білорусі журналіста Рамана Пратасєвіча закликала до міжнародних дій з метою звільнення її сина з рук режиму Аляксандра Лукашенки. У Білоруському домі у Варшаві батьки блогера, який критикує режим, закликали повідомити лідерів країн ЄС про затримання і катування в ізоляторі їхнього сина.

Наталія Пратасєвіч сказала, що на відео, опублікованому білоруськими пропагандистськими медіа, видно на тілі Рамана сліди тортур:

«Ви бачили цей запис. Родина, ми, батьки, помітили на його обличчі сліди насилля. Видно, що це, замаскований тональним кремом, зламаний ніс. Я – не хірург, але я бачу, що на обличчі є прикриті косметикою синці, на шиї – сліди придушення. Це видно, і я думаю, що ви також звернули на це увагу».

Наталія Пратасєвіч підкреслила, що режим безпідставно звинувачує її сина, серед іншого, у закликах до масових протестів і застосуванні насилля.

«Я вважаю, що мій син був мегафоном, що повідомляв увесь світ разом із командою каналу NEXTA про те, що відбувається у Білорусі. За цю правду мій син опинився за ґратами».

В неділю, 23 травня, літак компанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, здійснив вимушену посадку у Мінську. На борту судна знаходився білоруський журналіст і опозиціонер Раман Пратасєвіч, якого після посадки було арештовано.

IAR/М.К.