Білорусь і Росія подали Ціханоуську у міжнародний розшук
Одна з лідерок білоруської опозиції Святлана Ціханоуська Serge Serebro, Vitebsk Popular News, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Білорусь і Росія подали Ціханоуську у міжнародний розшук

Лідерку білоруської опозиції влада у Мінську розшукує на підставі білорусько-російського ордеру на арешт. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Слідчий комітет Республіки Білорусь заявив, що лідерку опозиції Святлану Ціханоуську розшукують у Білорусі та в Росії ордером на арешт. Обидві країни входять до союзної держави і мають спільний список розшукуваних осіб, котрим заборонений в’їзд. Кореспондент Польського радіо Влодзімєж Пац – з подробицями:

«Слідчий комітет Білорусі повідомив про зібрання доказів злочинної діяльності деяких членів опозиційної Координаційної ради. За словами слідчих, вони причетні до дій з метою дестабілізації соціальної, економічно-політичної та інформаційної ситуації у країні, а також загрози безпеці Білорусі. Слідчий комітет зазначив, що серед цих осіб є Святлана Ціханоуська, щодо якої виданий білорусько-російський ордер на арешт. Згідно із повідомленням, через Інтернет або ЗМІ вона закликала до дій, що загрожують національній безпеці. Святлана Ціханоуська, яка була головною суперницею Аляксандра Лукашенки на виборах президента, відразу після їх закінчення виїхала в Литву. На батьківщині їй тепер загрожує до 5 років позбавлення волі».

Водночас Святлана Ціханоуська сказала Радіо Свобода, що незабаром планує приїхати до Києва. Вона теж подякувала Україні за її тверду позицію щодо подій у Білорусі.

Ціханоуська наголосила, що хотіла би розвивати партнерські відносини з України, взаємовигідні для обох сторін. Вона підкреслила, що українці є «історично та культурно близькі» білорусам.

У вівторок міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна приєднається до введених Європейським Союзом санкцій щодо Білорусі або розгляне питання приєднання до нових можливих санкцій.

IAR, PAP/Т.А