Білоруські прикордонники обстріляли на кордоні польських солдатів
Die polnischen Behörden werfen Belarus vor, absichtlich Migranten an die polnische Grenze zu schicken. Wikimedia creative commons/Photographs by Radosław Drożdżewski (User:Zwiadowca21) – Own work/CC BY-SA 4.0

Білоруські прикордонники обстріляли на кордоні польських солдатів

Як каже речниця Прикордонної служби Польщі, нікому нічого не сталося, а це є чергова провокація з боку Білорусі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Чергова провокація на польсько-білоруському кордоні. У четвер ввечері, 7 жовтня, білоруські прикордонники обстріляли польських солдатів, котрі патрулювали кордон, – повідомляє речниця Прикордонної служби Польської Республіки підпоручник Анна Міхальська:

«Патруль білоруської служби стріляв у напрямку солдатів Польського війська, котрі разом з прикордонниками патрулюють кордон. Ймовірно, білоруський солдат використав холості набої, нікому нічого не сталося. Можливо, цей постріл свідомо був направлений не в ціль. Таких провокацій ми бачимо щораз більше».

Анна Міхальська також повідомила, що упродовж доби Прикордонна служба Польщі запобігла 523 спробам незаконного перетину польського кордону з білоруської території, було затримано 35 мігрантів, громадян Іраку, котрі без необхідних дозволів хотіли перетнути кордон, польські прикордонники також затримали п’ятьох іноземців, котрі допомагали у нелегальному перетині кордону.

Як повідомила речниця Прикордонної служби Польської Республіки, на сьогоднішні в лікарнях перебуває чотирнадцять осіб, іноземців, котрі намагалися перетнути польсько-білоруський кордон без необхідних документів. У четвер Прикордонна служба викликала швидку допомогу двічі, оскільки серед мігрантів є хворі люди. «Ми затримали сім’ї з дітьми, і четверо дітей нині є в лікарні. Двоє дітей мають дитячий церебральний параліч, одна дитина хвора на COVID-19, Усі діти мають запалення легень». Анна Міхальська також повідомила, що у четвер на кордоні затримано дев’ятьох громадян Туреччини, в тому числі п’ятеро дітей, одна дитина має цукровий діабет і зараз теж перебуває в лікарні.

Від початку серпня Польська прикордонна служба запобігла 15 тисячам спробам нелегального перетину польського кордону з території Білорусі, у польських осередках для мігрантів нині перебуває 1,5 тисячі людей, котрі намагалися перетнути польський кордон. Під польським кордоном кочує група людей, котрим білоруські служби не дозволяють повернутися на територію Білорусі, хоча іноземці мають на це документальні підстави. Польські прикордонники застосовують стосовно них метод push back.

IAR/RMF FM/Я.С.